کشف کرم عجیب در تالاب‌های فیلیپین+تصاویر

تیمی از دانشمندان مؤفق به کشف کرم غول پیکری در کشور فیلیپین شدند که در تالاب‌های کم عمق این کشور زندگی می‌کند. 

از ویژگی‌های ظاهری این کرم می‌توان به طول حدود 2 متری و قطر 6 سانتی‌متری آن اشاره کرد. علاوه بر اینکه این کرم غول پیکر، در پوسته سختی زندگی می‌کند که درون آن سرشار از گل و لای است؛ تحقیقات پژوهشگران در مورد این پوسته نشان داده که این پوسته سخت با استفاده از ماده‌‎ای که توسط خود این کرم ترشح می‌شود، ساخته شده و جنسش از کربنات کلسیم است، ضمن اینکه دانشمندان باور دارند در اصل این گل و لای موجود در پوسته، منبع تغذیه کرم کشف شده است.

این موجود، «کرم کشتی» نام دارد و شاید بتوان آن را یک صدف دو کفه‌ای مانند حلزون محسوب کرد؛ تیمی از دانشمندان آمریکایی، فیلیپینی و فرانسوی اخیراً 5 «کرم کشتی» غول‌پیکر را در جزیره «میندانائو» در فیلیپین پیدا کرده‌اند.

 نوشته شده در : سه شنبه 29 فروردین 1396  ساعت :05:51 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 947842
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه