مجازات حبس ابد برای کشتار گاو در هند

به گزارش ایرنا، بر اساس این قانون ،10 سال زندان نیز برای افرادی که به هنگام انتقال گاو به کشتارگاه دستگیر شوند، در نظر گرفته شده است .


'پرادیپ سینگ جادجا' وزیر قانون ایالت گجرات گفت که گاو یک حیوان نیست بلکه نمادی از زندگی جهانی است و هر فردی به گاو رحم نکند دولت نیز به او رحم نخواهد کرد.
گاو در آیین هندو ،حیوانی مقدس است و کشتار آن در بسیاری از ایالت های هند غیر قانونی و جرم محسوب می شود.
اجرای قوانین سختگیرانه برای کشتار گاو باعث شده بسیاری از اقلیت ها ازجمله مسلمانان ، مسیحیان و دیگر افراد برای تهیه گوشت با مشکل مواجه شوند.
با پیروزی حزب راستگرای بهارتیا جاناتا(بی جی پی) در انتخابات ایالت اوتارپرادش ،فعالیت هندوهای افراطی برای محافظت از گاو و جلوگیری از فعالیت کشتارگاهها و قصابی ها افزایش یافته است .
'یوگی ادیتیانات' سروزیر جدید ایالت اوتارپرادش ،از زمان به دست گرفتن دولت در این ایالت از ماه مارس سالجاری اقدام به بستن کشتار گاه ها و قصابی ها در این ایالت کرده است.
تعدادی از قصابی ها و کشتارگاهها در ایالت اوتارپرادش در اعتراض به اقدامات سختگیرانه دولت این ایالت دست به اعتصاب زدند که این امر باعث کمیاب شدن گوشت مرغ و گوسفند در این ایالت شده است.
در بسیاری از بزرگراههای هند گروههای 'حفاظت گاو' اقدام به بازرسی کامیون ها برای جلوگیری از جابجایی این حیوان می کنند.
در سال 2015 محمد اخلاق 52 ساله به اتهام نگهداری گوشت گاو در یخچال منزلش در حمله هندوهای افراطی کشته می شود.
پلیس پس از قتل وی در گزارشی اعلام کرد گوشت نگهداری شده در یخچال وی ،گوشت گاو نبوده است.نوشته شده در : شنبه 12 فروردین 1396  ساعت :06:12 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951065
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه