90 درصد گرد و غبار خانگی را پوست بدن تشکیل می‌دهد

خبرگزاری فارس، بدن انسان به صورت مداوم سول‌های پوستی مرده می‌ریزد تا سلول‌های نو جایگزین آن شود و این فرآیند هر روز برای همه افراد ادامه دارد. زمانی که پوست دست یا پا خشک می‌شود، سلول‌های مرده را بهتر می‌توانید مشاهده کنید و آنها را از روی پوست خود بریزید.

حجم گسترده سلول‌های پوستی که هر روز از بدن انسان می‌ریزند به قدری است که محققان بر اساس بررسی های خود اعلام کردند 75 تا 90 درصد گرد و غبار موجود در فضای خانه را سلول‌های مرده پوست تشکیل می‌دهند و به عبارت دیگر ذرات ریز گرد و غباری که در مقابل نور آفتاب بهتر مشاهده می‌شوند، پوست مرده بدن انسان هستند.

این طور که مرکز تحقیقاتی «بوستون گلوب» در آمریکا اعلام کرده است،‌ هر دقیقه بین 30 تا 40 هزار سلول پوستی مرده از بدن انسان می‌ریزند و به طور میانگین حدود چهار کیلوگرم سلول پوست مرده در طول یک سال از بدن فرد می‌ریزد.

در بررسی‌های مذکور مشخص شده است که در گرد و غبار خانگی دیگر مواد هم با درصد کمتر وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به خاک، گرده گل‌ها، مو و ... اشاره کرد.نوشته شده در : پنج شنبه 19 اسفند 1395  ساعت :03:45 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951067
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه