شهاب مبین تعقیبش کرد

چند تن از اهل دادگاه با هم راز می‌گفتند. در این حال متوجه شدند مردی در مجلس آن‌هاست و به سخنان آنان گوش می‌دهد. او را گرفته، متّهم به جاسوسی کردند و دستور دادند که او را حبس و شکنجه کنند. کاتب زندان پرسید: جرمش را چه بنویسم؟ گفتند: بنویس: «... اسْتَرَقَ السَّمْعَ فَأَتْبَعَهُ شِهَابٌ مُّبِینٌ؛ دزدانه گوش می‌داد که شهاب مبین تعقیبش کرد.» (حجر: 18)

بدون ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 3 شهریور 1395  ساعت :09:17 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

پنج رازو پاسخ هفتصد عالم

شخصی گفت: پنج مسئله از هفت‌صد عالِم پرسیدم همه یک جواب دادند. پرسیدم عاقل کیست؟ گفتند: آنکه دل به دنیا نبندد. سؤال کردم زیرک کیست؟ جواب دادند: آنکه دنیا مغرورش نکند. گفتم بی‌نیاز کیست؟ گفت: ‌کسی که به داده، رضا دهد. گفتم فقیر کیست؟ گفتند: آنکه دایم در فکر زیاد کردن است. پرسیدم: بخیل کیست؟ جواب دادند: آنکه حقّ خدا را ندهد.

بدون ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 3 شهریور 1395  ساعت :09:16 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

الماس های مشهور دنیا


▪ کالینان :

بزرگترین الماسی است که تاکنون یافت شده است. این الماس ۳۱۶۰ قیراطی سال ۱۹۰۵ در ترانسوال آفریقای جنوبی ساخته شد . سال ۱۹۰۷، این الماس به پادشاه انگلستان، ادوارد هفتم اهدا شد و بعد ها به ۹ سنگ بزرگ و تعدادی سنگ کوچک تقسیم شد. مهمترین آنها الماس ۲/۵۳۰ قیراطی ستاره آفریقا است که در عصای شاهی کار گذاشته شده و در برج لندن به نمایش درآمده است.

 

به ادامه مطلب مراجعه کنید

نوشته شده در : دوشنبه 1 شهریور 1395  ساعت :08:44 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951031
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه