بارش جانوران از آسمان، پدیده ای عجیب اما واقعی+تصاویر

شاید شما هم در خصوص بارش برخی موجودات از آسمان، داستان ها و حتی وقایع حقیقی ای را شنیده باشید. اما به واقع دلیل بارش اشیاء و موجودات از آسمان همانند بارشهای طبیعی باران بر زمین می تواند توجیه علمی داشته باشد و یا یک رویداد ماورائی است؟
براساس اسناد و گزارشات موجود، در گذشته های دور هم، چنین پدیده هایی رخ داده اند؛ مثلا از دوران باستان و قرون وسطی، شواهدی به جا مانده که نشان می دهند مردم نمونه هایی از سقوط موش ها، ماهی ها و حتی قورباغه ها را مشاهده وگزارش کرده اند. البته شاید در گذشته با توجه به دانش آنروز برای اکثر این پدیده ها توجیهی جز نزول بلایای طبیعی و یا یک رخداد ماورائی، نداشتند اما امروز محققان و دانشمندان فرضیه های جالبی را در خصوص این پدیده عجیب عنوان می کنند.
به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 14 آبان 1394  ساعت :09:57 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (1)

کشف شکل عجیبی از ماده

تیمی از فیزیکدانان مؤسسه فناوری کالیفرنیا یک شکل عجیب از ماده را کشف کرده‌اند که فلز، عایق یا آهن‌ربا نبوده بلکه کاملا متفاوت است.

1446118956251_5.jpg

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این فاز که توسط ترتیب غیر معمولی از الکترون مشخص شده، می‌تواند ویژگی‌های جدیدی برای دستگاههای الکترونیکی ارائه کند.

دیوید هسیه، دانشیار فیزیک مؤسسه فناوری کالیفرنیا و رهبر این تحقیق گفت: کشف این فاز بسیار غیرمنتظره بود و بر اساس هیچ پیش‌بینی نظری قبلی انجام نشده بود.

به گفته محققان، این فاز جدید ماده می‌تواند راه‌حلی برای یکی از اسرار بسیار قدیمی در فیزیک ماده چگال در زمینه ابررسانایی دمای بالا باشد که بر اساس آن، برخی مواد می‌توانند بدون مقاومت، الکتریسیته را حتی در دمای منفی 100 درجه سلسیوس هدایت کنند.

فیزیکدانان این کشف را در زمان آزمایش یک روش سنجش مبتنی بر لیزر انجام دادند که اخیرا آن را برای بررسی ترتیب چند قطبی تولید کرده بودند.

ترکیب خاص مورد مطالعه دانشمندان، اکسید استرانسیم-ایریدیم (Sr2IrO4) بود که یکی از اعضای گروه ترکیبات مصنوعی موسوم به ایریدات‌هاست.

در چند سال گذشته، علاقه زیادی به Sr2IrO4 به دلیل ویژگی خاص مشترک آن با ترکیبات مبتنی بر اکسید مس یا کوپرات‌ها بوجود آمده است.

کوپرات‌ها تنها خانواده‌ای از مواد هستند که در دمای بالا (بیش از منفی 173 درجه سلسیوس) ابررسانایی دارند.

از لحاظ ساختاری، ایریدات‌ها و کوپرات‌ها بسیار شبیه هم هستند. ایریدات‌ها مانند کوپرات‌ها، عایق برق ضد فرومغناطیسهایی هستند که در اثر افزایش یا کاهش الکترون‌ها در آن‌ها طی فرآیندی موسوم به آلایش شیمیایی به طور فزاینده‌ای فلزی می‌شوند.

این یافته‌ها در مجله Nature Physics منتشر شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 11 آبان 1394  ساعت :01:17 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

ناگفته‎هایی پندآموز از پنج سیستم‌عامل تاریخ مصرف گذشته

از قدیم گفته‎اند که درس گرفتن از گذشته می‎تواند چراغ راه آینده باشد. فرقی نمی‎کند که شما فردی عادی باشید یا تصمیم گیرنده استراتژی‎های بلند مدت یک شرکت و سازمان بزرگ، در هر صورت می‎توان با نگاه به تصمیمات گرفته شده در گذشته، با دقت بیشتری برای آینده برنامه ریزی کرد. این بار ارواح پنج سیستم‌عامل درگذشته به سراغ ما آمده‎اند تا رازهای ارزشمند خود را با ما در میان بگذارند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 11 آبان 1394  ساعت :01:15 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

10 فایده توت فرنگی که شما از آن بی خبرید

طعم دلنشین این میوه های کوچک قرمز برای هیچ کس پنهان نیست اما طعم آنها حتی اندازه نصف خاصیت هایش را نیز نمی گیرد. علاوه بر طعم خوب، آنها اثرات زیادی به روی سلامتی شما دارند و می توانند به شما کمک کنند تا از پس بسیاری از بیماری ها بر بیایید. اما این تمام قضیه نیست، آنها می توانند به عنوان سلاح طبیعی زیباشناختی استفاده شوند و به شما کمک کنند تا از مشکلات پوستی خود نیز رهایی پیدا کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 10 آبان 1394  ساعت :03:41 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

ویتامین هایی که نمی گذارند، چاق شوید


سیمرغ، ویتامین D معجزه گر است و دلیل هم دارد: دریافت کافی ویتامین D می تواند شما را در برابر هر چیزی محافظت کند، از سرطان و افسردگی گرفته تا بیماری قلبی و مرگ زودرس. همه درباره ویتامین نور خورشید شنیده ایم اما شاید اطلاع کافی از خواص آن نداشته باشیم. این ویتامین خواصی دارد که با شنیدن آن نادیده گرفتنش برایتان دشوار می شود.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 10 آبان 1394  ساعت :03:40 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

میوه ای که بر هر درد بی درمان دواست

مصرف روزانه یک لیوان آب انار برای مدت دوهفته میزان تستوترون موجود در بزاق را 24 درصد افزایش داده و تاثیراتی هم برروی فشارخون، حال و حوصله، اضطراب و احساسات افراد دارد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 7 آبان 1394  ساعت :09:55 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

این 10 غذا را به کودک تان ندهید

به نقل از باشگاه خبرنگاران، وجود دارد که می توانید با آنها شروع کنید، و البته غذاهایی هم هست که باید از آنها بپرهیزید. ما 10 مورد از آنهایی را که نباید استفاده کنید را معرفی می کنیم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 7 آبان 1394  ساعت :09:53 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

10 آب میوه برای بالا بردن ایمنی بدن

میوه ها و سبزیجات منابع بسیار زیادی از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی است که می تواند به شما در دستیابی به سلامت سیستم ایمنی مطلوب، کمک کند. با این حال، برخی از افراد ممکن است مصرف نکنند لذا روزانه مصرف چند وعده از میوه ها و سبزیجات توصیه می شود. همه شما نیاز به داشتن یک آبمیوه گیری دارید تا بتوانید از دستور العمل های آب میوه با حس ( سریع، آسان و خوشمزه ) از انواع میوه ها و سبزیجات برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا به بدن کمک کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 7 آبان 1394  ساعت :09:50 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

جنایتی به نام «فست‌فودخوری»!

،نزدیک ظهر است و صدای قار و قور شکمتان آنقدر بلند شده که حتی همکارانتان نیز صدای آن را می‌شنوند اما فقط یک ساعت برای نهار زمان دارید. حالا چکار باید کرد؟ از خود می‌پرسید از فلان رستوران پیتزا سفارش بدهم یا از فلان ساندویچی، همبرگر بگیرم؟

وعده ناهار انرژی باقیمانده روز را برای بدنتان تامین می‌کند، پس انتخاب صحیح آن بسیار مهم است. شاید غذاهای چرب، پرنمک و پرکالری طعم و مزه خوبی داشته باشند اما در عین حال، سبب نفخ و ترش کردن معده شده و در درازمدت سبب افزایش وزن و خطر بروز بیماری‌های مختلف می‌شوند. پس برای اینکه از ساعت ناهار خود استفاده سالم و بهینه‌ای کنید از این پنج غذای زیر دوری کنید:
پیتزا، نمک خالی است

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 7 آبان 1394  ساعت :09:49 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

دانشمندان زمان ناپدید شدن کره زمین را پیش بینی کردند

دانشمندان زمان ناپدید شدن کره زمین را پیش بینی کردند

دانشمندان امریکایی پدیده منحصربفردی را در فضای کهکشانی مشاهده کرده اند که بر مبنای آن زمان ناپدید شدن کره زمین را پیش بینی کرده اند. خبرگزاری اسکای نیوز به نقل از اندرو واندربورگ مدیر گروه تحقیقاتی می گوید که این کشف پس از بررسی ستاره های WD 1145+017 صورت گرفته است.


پس از اینکه خورشید تمام انرژی هسته ای خود را استفاده کند، به شدت سرخ خواهد شد و پس از آن به اندازه هست زمین در می آید و در عین حال جرم اولیه خود را حفظ می کند.

در نتیجه همین فرایند، ستاره را کوتوله سفید نامیده اند. در ماه آگوست سال جاری دانشمندان پدیده منحصربفردی را مشاهده کردند که در حوالی یک سیستم کهکشانی، کوتوله سفید، بقایای کره دیگر و زباله های فضایی قرار داشته اند. ارتباط بین این سه پدیده را باید در تبدیل ستاره به هسته سرخ بزرگ و بر هم خوردن ثبات و تعادل سیارات اطرافش دانست.

به گفته دانشمندان، کره زمین هم چنین سرنوشتی خواهد داشت. طبق پیش گویی ها، خورشید بعد از 7-5 میلیارد سال، باعث از بین رفتن کره زمین می شود. این احتمال نیز وجود دارد که زمین صدمه ای نبیند اما زندگی در آن امکان پذیر نباشد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 4 آبان 1394  ساعت :02:13 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951013
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه