سیاره زمین هم دارای پرچم فضایی شد + تصاویر

یک طراح سوئدی به طراحی یک پرچم پرداخته که علامت سیاره زمین و اهالی آن در سفرهای فضایی آینده و زندگی در سیارات دیگر است.
 گفتنی است،‌او امیدوار است با پذیرفته شدن طرح او توسط نهادهای بین‌المللی از این پرچم پا بر روی بدنه ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده شود.بررسی ها نشان می دهند، این پرچم به رنگ آبی و سفید متشکل از هفت حلقه به هم پیوسته است.

رنگ آبی نشان دهنده آب و حلقه‌ها نشان دهنده گل و پیام دوستی از سوی اهالی کره زمین است.

این پروژه به نام پرچم بین المللی سیاره زمین توسط اسکار Pernefeidt از کالج Beckmans در استکهلم سوئد طراحی شده است.

اساس این پژوهش در سالهای اخیر و پس از اعلام آمادگی ناسا برای ارسال فضا نورد به سایر سیارات منظومه شمسی بویژه مریخ قوت گرفته است.

در حال حاضر علاوه بر ناسا، آژانس فضایی اروپا و نیز شرکت‌های خصوصی مانند بوئینگ، ویرجینیا گالاکتیک و Spavex نیز پروژه‌های فضایی پیچیده و سنگینی را در دست اجرا دارند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 31 مرداد 1394  ساعت :06:21 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (1)

انسان‌های سوخته شهر باستانی پمپی دوباره زنده می‌شوند+ تصاویر

وجود پوششی از جنس گچ بر روی اجساد سوخته از فوران آتشفشانی در شهر باستانی پمپی ایتالیا باستان شناسان را وادار به انجام یک ماجراجویی بسیار دلهره آور و با درصد شکست بالا برای شناسایی راز و رمز آن‌ها کرده است.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران رشته باستان شناسی در شهر باستانی پمپی در کشور ایتالیا با یک روش منحصر به فرد مشغول احیاء و بازسازی انسان های مدفون شده زیر گدازه‌های آتش فشانی هستند.

تصاویر در ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 31 مرداد 1394  ساعت :06:20 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

بهترين گوشی‌های سال انتخاب شدند +عكس

موسسه صدا و تصویر اروپا ( EISA ) برندگان و برگزیدگان جوایز بهترین تولیدات را اعلام کرد. بخش موبایل و تلفن همراه یکی از جذاب ترین حوزه های این لیست است که جوایز در زیر مجموعه‌های زیادی اعلام می‌شود.

1- بر اساس راي سردبيران، هوآوي p8 جاييزه بهترين گوشي در سراسر قاره اروپا از نگاه مصرف كننده گان را به خود اختصاص داد.

بهترين گوشي‌هاي سال انتخاب شد+ عكس

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 26 مرداد 1394  ساعت :10:33 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (2)

باگ جدید اندروید؛ ری‌استارت بی‌پایان گوشی‌+عکس

در هفته‌های اخیر آسیب‌پذیری Stagefright عمومی شد که از آن به‌عنوان مادر آسیب‌پذیری‌های اندروید یاد می‌شود. در این هفته آسیب‌پذیری دیگری منتشرشده است که تلفن‌های هوشمند را وارد حلقه راه‌اندازی مجدد می‌کند. بدین ترتیب تلفن عملاً غیرقابل استفاده می‌شود.

این آسیب‌پذیری جدید بانام CVE-2015-3823 شناخته می‌شود و شبیه به Stagefright در کتابخانه mediaserver اندروید است. این آسیب‌پذیری حتی بیشتر از Stagefright قربانی می‌گیرد. زیرا نزدیک به 90 درصد دستگاه‌های اندروید نسخه 4.0.1 تا 5.1.1 آسیب‌پذیر هستند. بدین ترتیب از هر 10 دستگاه اندروید، 9 دستگاه آسیب‌پذیری است.

به‌منظور استفاده از این آسیب‌پذیری هکرها از دو راه یا از طریق نرم‌افزارهای آلوده اندروید یا از سایت‌های مخرب استفاده می‌کنند. در هر دو روش هکر کاربر را ترغیب می‌کند تا فایل .MKV را اجرا کند که پس از اجرا تلفن همراه قربانی را کند کرده و وارد حلقه بی‌پایان راه‌اندازی مجدد می‌کند. این عمل با استفاده از سرریز Integer در هنگام پارس MKV صورت می‌گیرد.

 

آسیب‌پذیری تازه: راه‌اندازی بی‌پایان اندروید +عکس


گوگل هنوز این آسیب‌پذیری را وصله نکرده است. اگر تلفن همراه شما آلوده شد، ابتدا با فشار دادن دکمه خاموش و نگه‌داشتن آن و انتخاب گزینه Safe Mode در تنظیمات خاموش کردن، وارد محیط Safe Mode شده و تا انتشار وصله با این شرایط بسازید!

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 26 مرداد 1394  ساعت :08:15 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

خطرات خیره شدن به صفحه موبایل و تبلت

شایع‌ترین مشکل، خستگی چشم است که در زمان خیره نگاه کردن به صفحه نمایش و درنتیجه کاهش میزان پلک زدن ایجاد می‌شود.

خستگی و افزایش فشار چشم ناشی از نگاه کردن مداوم به صفحه نمایش، باعث خشکی چشم‌ها و بروز سردرد می‌شود. این علائم دائمی نیستند، اما احتمال تشدید این مشکل و تبدیل شدن آن به یک بیماری مزمن وجود دارد.

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش خستگی و فشار چشم، افزایش میزان پلک زدن است؛ محققان روش ۲۰-۲۰-۲۰ را توصیه می‌کنند که شامل نگاه کردن به جسمی در فاصله ۲۰ فوتی (شش متری) به مدت ۲۰ ثانیه هر ۲۰ دقیقه یکبار است.

یکی دیگر از نگرانی‌های جدی در این زمینه، قرار گرفتن در معرض نور آبی است؛ این نوع خاص از نور که از صفحه نمایش تلفن‌همراه، تبلت، رایانه و تلویزیون ساطع می‌شود، به یکی از عمیق‌ترین بخش‌های چشم رسیده و می‌تواند به شبکیه آسیب بزند.

خورشید نیز نور آبی از خود ساطع می‌کند، اما این نور دائمی نیست و با غروب خورشید مشکل برطرف می‌شود؛ اما برخی افراد حتی تا نیمه‌های شب به صفحه نمایش تلفن‌همراه، رایانه یا تلویزیون خیره می‌شوند.

لامپ کم مصرف (CFL) نیز این نور آبی مضر را ساطع می‌کند. با نشستن در اتاقی با لامپ کم مصرف و کار کردن با این دستگاه‌ها، میزان قرار گرفتن فرد در معرض نور آبی چند برابر خواهد شد.

برخی عینک‌ها قادر به فیلتر کردن نور آبی هستند؛ عدم استفاده از تلفن‌همراه، تبلت یا سایر دستگاه‌های مشابه در زمان خواب نیز می تواند به کاهش آسیب‌های وارده به چشم منجر شود.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 مرداد 1394  ساعت :07:13 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (4)

پرخاشگری کودکان را جدی بگیرید

جعفربای آسیب‌شناس اظهار کرد: هنگامی که کودک پرخاشگری می‌کند، می‌توانیم با به کاربردن واژه‌های آرام‌بخش او را در شناخت احساساتش یاری کنیم به‌عنوان مثال به او بگوییم به نظرمی‌رسد تو خسته‌ای، یا فکر می‌کنم ناراحتی یا چه چیزی تو را کلافه کرده و کم‌کم کودک هم به احساسات خود شناخت پیدا می‌کند و هم کاربرد واژه‌ها را یاد می‌گیرد و می‌تواند حس خود را به درستی در قالب کلمات بر زبان بیاورد.

وی افزود: در همین راستا برای پرخاشگری در کودکان اولین گام این است که نوع پرخاشگری آنها و علت آن را براساس توضیحاتی که ارائه شد، شناسایی و پرخاشگری را به صورت موردی برطرف کنیم.

این آسیب‌شناس تصریح کرد: از عوامل پرخاشگری می‌تواند وراثت و احساس ناکامی، عامل اجتماعی، عامل فرهنگی، حسادت، خستگی گرسنگی و محیط را نام برد.

وی در پایان با اشاره به شیوه‌های نامناسب فرزند پروری والدین گفت: برخی شیوه‌های فرزندپروری و استفاده نامناسب از تنبیه و تشویق موجب خشم و پرخاشگری در فرزندان می‌شوند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 مرداد 1394  ساعت :07:12 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عکس/ مار کبرای دوسر در چین

مرد کشاورزی در مزرعه اش در یکی از روستاهای جنوب چین موفق به کشف مار کبری با دو سر شد. این مار کبری سمی در مزرعه ای در یولین، جنوب چین پیدا شده که دارای دو سر است و هر یک از سرها با یکدیگر مبارزه می کنند و سعی می کنند یکدیگر را بخورند. این کبری جهش یافته در مدت ده روز پس از پیدا شدن به این اندازه رشد کرده است. مارهای کبری در چین به طور کلی بین 1.2 تا 1.5 متر رشد میکنند و عمر کوتاهی دارند.

تصاویر را در ادامه مطلب مشاهده کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 مرداد 1394  ساعت :07:11 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عکس/ شکار کوسه‌ای غول‌پیکر در استرالیا

سواحل " نیو ساوت ویلز" استرالیا شاهد یکی از نادرترین تصاویر بود. چند روزی موج سواران این ساحل از ترس دیده شدن کوسه ای پا به آب نزده بودند تا اینکه کوسه مورد نظر شکار شد. این کوسه که تا 7 مایلی ساحل پیشروی کرده بود تعجب شکارچیان را به همراه داشت چرا که بعد از شکار، اندازه این کوسه همگان را شگفت زده کرد. این کوسه عظیم الجثه 6 متر طول دارد.
 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 21 مرداد 1394  ساعت :07:31 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

آمارهای جالب 10 شبکه اجتماعی در سال 2015

شبکه‌های اجتماعی حاکمیت دنیای مجازی را در اختیار دارند و این‌طور که آمارهای رسمی نشان می‌دهد، یک‌سوم مردم جهان در این پلتفرم‌های تعاملی عضو هستند. محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به‌قدری افزایش یافته است که کارشناسان می‌گویند به کمک آنها می‌توان رفتار و عملکرد یک جامعه را تغییر داد، موفقیت هرچه بیشتر کسب‌وکارها را موجب شد، فروش یک محصول خاص را بیشتر کرد، نحوه فعالیت یک برند در بازار جهانی را بهبود بخشید و به عبارت دیگر سمت و سوی فعالیت در دنیای واقعی را در دست گرفت. شاید به همین دلیل است که کاربران چند ساعت از روز خود را به گشت‌وگذار در فیس‌بوک اختصاص می‌دهند یا اینکه در طول روز بارها به صفحه خود در تويیتر سر می‌‌زنند.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 21 مرداد 1394  ساعت :07:27 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 5   12345

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951087
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه