گوسفند دریایی نداشتیم که اون هم آمد

مشرق،این موجود مثل حلزون حرکت می کند و چشمان ریز و گرد و فیلر هایش،آن را شبیه گوسفند کارتونی کرده است.
نکته جالب در مورد  این "گوسفند برگی دریایی" کوچولو  که می تواند تا ۵mm در طول رشد کند و در نزدیکی ژاپن، اندونزی و فیلیپین یافت می شود، این است که آن تنها حیوان در جهان است که می تواند فتوسنتز انجام  دهد.
هنگامی که آنها جلبک می خورند،  کلروپلاست آن را می گیرند و آنها را در بدن خود در یک فرآیند به نام kleptoplasty وارد می کنند. این فرایند، که در غیر این صورت تنها می تواند توسط موجودات زنده تک سلولی انجام شود، اساسا آنها را  به موجود با قدرت خورشیدی تبدیل می کند!

عکس ها در ادامه مطلب قابل مشاهده است

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 31 تیر 1394  ساعت :08:40 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (1)

کدام دعای فرعون به سرعت مستجاب شد

مشرق، بی آبی به قدری بر بشر ناتوان فشار می‌آورد که حتی ابرقدرت‌های پوشالی تاریخ هم نیز در آن حال به عجز خویش بر نزول حتی یک قطره باران و قدرت خداوند بر بارش بی وقفه باران معترف می شوند.

خداوند در قرآن کریم می فرماید: «قل أرایتم إن أصبح ماؤکم غوراً فمن یأتیکم بماءٍ معین؟؛ بگو: اگر آب شما بخشکد، چه کسی برای شما آب گوارا می آورد!؟» (سوره ملک، آیه ۳۰) نقل شده که در چنین ایامی یکی از مهمترین نمازهای استسقاء (نماز باران) توسط حضرت رسول (ص) برگزار گردید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 31 تیر 1394  ساعت :08:37 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

با قاتلان سیم‌کارت آشنا شوید!

با قاتلان سیم‌کارت آشنا شوید!به‌زودی electronic SIM جایگزین سیم‌کارت‌های سنتی می‌شود.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، گفت‌وگوهای فنی اپل و سامسونگ با انجمن جهانی اپراتورهای موبایل/ GSMA (با 850 عضو) در حال به نتیجه رسیدن است و به‌زودی شاهد خداحافظی باسیم‌کارت‌های کنونی و جایگزینی ای‌سیم خواهیم بود.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 31 تیر 1394  ساعت :08:34 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تاریخچه مرسدس بنز

آن آرم جاودان در سال 1903 طراحي گرديد اما در سالهاي 1909 ( دو بار ) ،‌ 1916 و 1921 تكامل يافت تا اينكه در سال 1926 به يك ستاره طلايي با دايره اي كه دور آن را محصور كرده بود مبدل گرديد و تا به امروز به همين شكل و شمايل ماند.

كارل بنز در بيست و پنج نوامبر سال 1844 در كاسروه ( يكي از شهرهاي آلمان ) پا به عرصه وجود گذاشت وقتي دو ساله بود پدرش درگذشت .

 

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :04:11 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

طوارق؛مسلمانان متفاوت آفریقا

اعظم محبی/صحرا نشینان طوارق بین کشورهای مالی ،الجزیره ،نیجر ، نیجریا و بورکینا فاسو زندگی می کنند.

اگر چه آنها به نظر سنت گرا هستند و آداب و رسوم هزاران ساله دارند ولی به دلیل « فرهنگ مترقی» در مورد زنان، تهدید بزرگی برای داعش و افراط گراهای اسلامی محسوب می شوند.
ایل نشینان طوارق قوانین سخت گیرانه ای برای زنان در مورد حجاب ندارند و در ازدواج و طلاق نیز حقوق بیشتری نسبت به مناطق عرب نشین برای زنان قائلند.

طوارق مسلمانند و به دلیل سنت های عشایری خود، بر این باورند که زن صاحب خانه ها و اموال آنان هستند.
مرد طوارق کارش سفر است و برای محافظت چهره خود را با شالی آبی رنگ میبپوشاند، به همین دلیل به مردان آبی پوش معروف شده اند،اما این قانون برای زنان اجرا نمی شود چراکه مردهای این قبیله به زیبایی صورت زنان بسیار اهمیت می دهند.


 

برای قرن ها این ایل نشینان با حمل و نقل نمک، خرما و زعفران به جنوب و تجارت بنده و طلا به شمال صحرا را پیموده اند

به نقل از http://www.parsine.com

بدون مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :04:09 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

6 موضوع عجیب که می‌تواند ضریب هوشی شما را پایین بیاورد!

باشگاه خبرنگاران جوان،هرچقدر هم که باهوش باشید عادت های ناسالم در زندگی می تواند به مغزتان آسیب بزند ، پس مراقب خودتان باشید و حواستان بیشتر به مغزتان باشد ...

حتی اگر به سادگی قادر به تکمیل جدول کلمات متقاطع باشید و مرتباً دوستانتان را در بازی کلمات شکست ‌دهید، ممکن است عادات روزانه دیگری داشته باشید که به ذهن شما لطمه بزند، تخریب نرون‌های عصبی ارزشمند با راه‌های عجیب! 6 موضوعی که به گفته کارشناسان برجسته می‌تواند به قوه‌ی درک شما آسیب برساند، عبارتند از:

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :09:21 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

جنین 50 ساله در بدن یک پیرزن!

خبرنگاران جوان،پزشکان یک جنین 50 ساله را درون شکم زنی حدوداً 92 ساله پیدا کردند.

این زن بعد از زمین خوردن به یکی از بیمارستان‌های شیلی برده شد و آنجا پزشکان بعد از عکسبرداری از بدن او، متوجه شدند که جنینی 2 کیلویی و 50 ساله در شکمش وجود دارد.

این جنین به دنیا نیامده که در ردیف پدیده ای با نام «بچه سنگی» دسته بندی می‌شود، در بیرون از رحم بزرگ تر شده و در نهایت به توده ای کلسیمی تبدیل شده است.

در تاریخ پزشکی کمتر از 300 مورد بچه سنگی ثبت شده است.

پزشکان با توجه به سن این زن، عمل جراحی برای بیرون آوردن جنین را خطرناک تشخیص دادند و او را به خانه فرستادند. سال قبل در برزیل نیز پزشکان جنین 44 ساله ای را در بدن یک زن 84 ساله کشف کردند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :09:20 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

کشف اسپرم حیوانی 50 میلیون ساله در قاره قطب جنوب

دانشمندان موزه تاریخ طبیعی سوئد سلول‌های اسپرم 50 میلیون ساله یک کرم را در یک پیله در قاره قطب جنوب کشف کردند.

1436947468743_13.jpg

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این قدیمی‌ترین نمونه اسپرم حیوانی است که تاکنون کشف شده اما آنچه درباره این موفقیت هیجان‌انگیز است این است که چنین اسپرمی در یک پیله (cocoon) و در قاره قطب جنوب شناسایی شده است.

این پیله‌ها متفاوت از پیله‌های پروانه‌ها هستند و در فرآیند جفت‌گیری بسیاری از گونه‌های کرم و زالو نقش اساسی دارند. کرم‌ها پس از جفت‌گیری نوعی ژل چسبناک ترشح می‌کنند که حاوی تخمک و اسپرم است. با گذشت زمان این پیله سخت شده و سلول‌ها را در درون خود به دام می‌اندازد.

این پیله‌ها میکروارگانیسم‌های ریزی را شکار می‌کنند که تقریبا هرگز در سوابق فسیلی حفظ نمی‌شوند.

بر خلاف استخوان‌های دایناسورها، موجوداتی مانند باکتری‌ها، تک‌یاخته‌ها و حتی کرم‌ها به خوبی حفظ نمی‌شوند. بدن‌های نرم آن‌ها معمولا به سرعت فرسوده می‌شود و بنابراین هیچ نوع اثری بر روی گل و رسوبات احاطه‌کننده‌شان نمی‌گذارند. این همان نکته‌ای است که تحقیق جدید را مهیج کرده است.

با بررسی دقیق‌تر پیله‌ها، محققان می‌توانند به ایده بهتری درباره ماهیت میکروارگانیسم‌هایی که در گذشته وجود داشته‌اند، برسند.

در تحقیقات پیشین نیز نوعی کرم مسطح (نماتد) و یک تک‌یاخته در درون چنین پیله‌ای به دام افتاده بودند. پیله‌ها می‌توانند حاوی باکتری‌ها، قارچ‌ها، یا میکروکرم‌ها باشند و این موضوع دریچه جدیدی را پیش روی علم می‌گذارد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :09:18 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تصویر جدید از فصل‌های مختلف خورشید

فصل‌های روی زمین در اثر زاویه تابش پرتوهای خورشید به‌وجود می‌آیند، اما خود ستاره میزبان منظومه شمسی نیز از فصول خاص خود برخوردار است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، تصویر جدید منتشر شده توسط سازمان فضایی اروپا(اسا) این تغییرات را با به‌هم چسباندن تصاویر خورشید در 20 سال گذشته به نمایش گذاشته است.

این تصاویر توسط رصدخانه خورشیدی و هلوسفری (سوهو) ثبت شده‌اند که در دو دهه اخیر بطور مداوم خورشید را زیر نظر داشته است. فضاپیمای سوهو در نقطه‌ای بین زمین و خورشید در مدار ثابت شده، به‌طوری که همیشه خورشید را جلوی خود داشته و هیچگاه سایه زمین روی آن نمی‌افتد.

درخشان‌ترین تصاویر در این مجموعه به نمایش زمان‌هایی می‌پردازند که خورشید از بیشترین فعالیت در دوران حداکثر خورشیدی برخوردار بوده است. اینها زمان‌هایی است که میدان مغناطیسی خورشید بشدت فعال بوده و تعداد لکه‌های خورشیدی در حالت وفور قرار دارند.

1436957892368_00.jpg

تصاویر تیره‌تر نشان‌دهنده کمتر شدن فعالیت خورشید است.

به گفته محققان ناسا، ما اکنون در دوران حداکثر خورشیدی قرار دارند که به نسبت، ضعیف است. باورها بر این است که چرخه‌های خورشیدی 11 سال به طول می‌انجامند، اما ناسا اعلام کرده که بین 9 تا 14 سال، رقم دقیق‌تری برای فصل‌های خورشیدی است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :09:16 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

کشف ذره بدون وزن پس از 85 سال کنکاش

یک ذره بدون جرم که دانشمندان را برای 85 سال به دنبال خود کشانده بود، بتازگی کشف شده و این دستاورد می‌تواند راه را برای دستگاههای الکترونیکی سریعتر و کارآمدتر و همچنین انواع جدیدی از محاسبات کوانتومی هموار کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، یک تیم بین‌المللی به رهبری دانشمندان دانشگاه پرینستون موفق به کشف «فرمیون‌های وایل» شده‌اند که 85 سال پیش نظریه‌پردازی شده بودند.

1437228338406_3.jpg

محققان از نخستین مشاهدات فرمیون‌های وایل خبر داده‌اند که اگر بر نسل بعدی دستگاههای الکترونیکی اعمال شوند، می‌توانند منجر به جریان کارآمد و تقریبا آزاد برق در دستگاه‌ها و از این رو قدرت بیشتر بویژه برای رایانه‌ها شوند.

این ذرات که نخستین بار توسط هرمان وایل، ریاضیدان و فیزیکدان آلمانی در سال 1929 معرفی شدند، به دلیل اینکه به عنوان اجزای سازنده احتمالی سایر ذرات زیراتمی محسوب می‌شدند، بسیار مورد توجه و بررسی دانشمندان قرار داشتند.

طبیعت بنیادی این ذرات بدین معنی است که فرمیون‌های وایل می‌توانند انتقال ثابت‌تر و کارآمدتری از ذرات را نسبت به الکترون‌ها ارائه کنند.

فرمیون‌های وایل برخلاف الکترون‌ها بدون جرم بوده و دارای درجه بالایی از تحرک هستند؛ چرخش ذره هم در جهت حرکت آن و هم در خلاف جهت حرکتش صورت می‌گیرد.

یافته‌های دانشمندان با سایر اکتشافات ذره متفاوت است زیرا فرمیون وایل می‌تواند تکثیر شده و و بطور بالقوه اعمال شود.

بطور معمول ذراتی مانند بوزون هیگز بطور زودگذر پس از برخورد ذرات شناسایی می‌شوند. اما فرمیون وایل درون یک بلور فلزی مصنوعی موسوم به آرسنید تانتالوم کشف شد که محققان پرینستون آن را با همکاری دانشمندان مرکز ماده کوانتوم نوآوری مشارکتی در پکن و دانشگاه ملی تایوان طرحی کرده بودند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 29 تیر 1394  ساعت :09:15 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 12   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951075
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه