تمساح گرسنه به جان تاسیسات عسلویه افتاد!!!!

جام جم آنلاین/ورود بی سروصدای این تمساح بزرگ به یک منطقه صنعتی ویژه اتفاق بامزه ای را برای کارکنان این منطقه رقم زد.

این تمساح هیچ مزاحمتی برای کارکنان به همراه نداشت و در نهایت با کمک کارکنان این مجموعه صنعتی به تالاب بازگردانده شد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 31 خرداد 1394  ساعت :07:48 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (1)

عکس/ شکارچیان عسل در نپال

مشرق نیوز/جمع آوری عسل از ارتفاعات صخره‌ای هیمالیا یک سنت قدیمی در نپال است. شکارچیان محلی عسل، مهارت‌های استثنایی و روش‌های خاص و سنتی برای این کار دارند که با خطرات بسیاری همراه است.

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 31 خرداد 1394  ساعت :07:44 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

«سلمان رشدی» در اثر کاریکاتوریست برجسته برزیلی+تصویر

از آثار «دالسیو ماچادو» کاریکاتور چهره «سلمان رشدی» نویسنده کتاب موهن «آیات شیطانی» است که ماچادو در این اثر به خوبی توانسته شخصیت درونی این فرد را نشان بدهد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 31 خرداد 1394  ساعت :12:00 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

9روز دیگر بلایی بزرگ بر سر اینترنت خواهد آمد!

خبرآنلاین شصت‌ویک ثانیه‌ای کردن وقت در روز سی‌ام ژوئن به عقیده کارشناسان باعث برهم ریختگی تایمینگ سیستم‌های رایانه‌ای و سرورها خواهد شد و جهان فناوری با آشوبی بی‌سابقه روبرو خواهد شد.

سیستم‌های حساس بانکی، نظامی و غیره در معرض این تغییر عمدی زمان خواهند بود و به همین خاطر کارشناسان هشدار داده‌اند بلایی بزرگ بر سر اینترنت خواهد آمد.

رایانه‌ها طوری تعریف‌شده‌اند که ثانیه شصتم را نشان خواهند داد و نمی‌توانند ثانیه 59 را دوبار تکرار کنند. به همین خاطر با خطای رایانه‌ای و به‌اصطلاح آورلود/Overload شدن سی پی یو و هنگ سیستمی روبرو خواهند شد.

بدین ترتیب ثانیه‌های شمارش‌شده برای سال 2015 بالغ‌بر 31,536,001 ثانیه خواهد شد و رایانه‌هایی که فرایندشان مبتنی بر زمان‌بندی دقیق تعریف‌شده مانند افزودن یک ترکیب شیمیایی واکنش نشان خواهند داد.

به گفته دانشمندان از مجموع 86400 ثانیه محاسبه‌شده توسط ساعت‌های اتمی زمین 0.002 ثانیه کندتر می‌چرخد و بر اساس همین اختلاف محاسبه میان ساعت اتمی و محاسبه ریاضی، این داستان پیش می‌آید.کندتر چرخیدن زمین در هر 100 سال به‌طور متوسط در کمتر از یک میلی‌ثانیه باید موردمحاسبه قرار گیرد. گفتنی است 4 میلیارد سال پیش گردش روزانه زمین 22 ساعت بود که این بیشتر به خاطر کشش جزر و مدی از ماه است که باعث کندتر شدن چرخش زمین می‌شود.

باید منتظر شد تا ببینیم 10 روز دیگر در ساعت 23:59:59 چه رخ خواهد داد؟

10روز دیگر بلایی بزرگ بر سر اینترنت خواهد آمد!

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 31 خرداد 1394  ساعت :11:42 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (1)

جنایت کارانی که فراموش شدند

متفقین متشکل از آمریکا، انگلیس و شوروی که فاتحان دومین جنگ جهانی محسوب می شوند، هیچگاه بابت عملکرد خود در دادگاه های بین المللی مورد سوال قرار نگرفتند. در واقع رسیدگی به جنایت های جنگی که سال‌ها پس از جنگ ادامه داشته تنها به جنایت‌های شکست خوردگان جنگ اختصاص داشته است. این در حالی است که حتی بابت جنایت هولناکی مانند استفاده از بمب هسته ای از سوی آمریکا تا کنون هیچ دادگاه بین المللی تشکیل نشده است.

علاوه بر این روایت های متعددی از جنایت‌های متفقین در طول جنگ وجود دارد که با وجود انتشار آثار متعدد در مورد آنها همچنان در نیمه تاریک تاریخ این جنگ قرار دارند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 31 خرداد 1394  ساعت :11:40 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

محققان آمریکایی: روزه طول عمر را افزایش می دهد

ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، به گفته محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در آمریکا، کاهش مقدار کالری مصرفی به نصف برای پنج روز در ماه به انسان کمک می کند که زندگی طولانی تری داشته باشد.

همچنین بروز علایم پیری، دیابت، بیماری قلبی و سرطان در افرادی که کمتر از یک هفته در ماه روزه می گیرند در مقایسه با افرادی که روزه نمی گیرند، کمتر است.

نکته جالب این است که این اثرات مثبت حتی زمانی که فرد روزه دار به رژیم عادی غذایی خود بازمی گردد، همچنان ادامه دارد.

پیش از این، مطالعات نشان داده بود که روزه گرفتن برای دوره های کوتاه سبب تقویت سلامت می شود.

بنابراین محققان یک رژیم غذایی مشابه روزه ابداع کردند که اثرات مثبت روزه در آن تکرار می شد اما ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی را دربرمی گرفت.

در این رژیم غذایی شمار کالری های مصرفی به میان 34 تا 54 درصد کاهش یافت.

طبق این رژیم غذایی، افراد باید روز اول هزار و 90 کالری مصرف می کردند و این میزان در روز دوم، سوم و چهارم به تدریج کاهش می یافت به طوری که میزان کالری مصرفی در روز پنجم به 725 کالری می رسید.

بعد از پنج روز افراد به مدت چند هفته به رژیم عادی غذایی خود بازمی گشتند و دوباره در ماه بعدی این رژیم غذایی پنج روزه را رعایت می کردند.

آزمایش های انجام شده در طول یک دوره سه ماهه نشان داد که سطح قندخون در طول روزهایی که فرد روزه می گرفت 10 درصد کاهش می یافت اما این کاهش در روزهای بعدی در مجموع حدود شش درصد باقی می ماند.

همچنین یک ماده شیمیایی به نام IGF1 که با ابتلا به بیماری های مرتبط با پیری در انسان ارتباط دارد تا 24 درصد کاهش می یافت.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 30 خرداد 1394  ساعت :11:50 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

جاسوسی که 60 میلیون انسان را به کشتن داد

ارنِست اولدهَم (Ernest Oldham) جاسوس انگلیسی است که نامش کمتر به گوش رسیده است. در جریان منتهی به جنگ جهانی دوم، او اطلاعات ارزشمندی از سیاست‌های انگلستان را در ازای مبلغ هنگفتی به استالین فروخت. ارنست سپس با پول آن ماشین‌های لوکس خرید و راننده‌های مجربی را برای آن استخدام کرد. او برای تعطیلات حسابی خوش می‌گذراند و مبلغی را نیز صرف مشروبات الکلی می‌کرد.

جاسوس

حالا بیش از نیم قرن از جنگ جهانی دوم گذشته و بیم آن می‌رود که شاید ارنست اولدهم این جنگ را شروع کرده باشد. جنگ جهانی دوم بیش از شصت میلیون نفر کشته داد که آن را به خونین‌ترین نبرد تاریخ تبدیل کرد. تخمین زده می‌شود که در سال شروع جنگ، جمعیت جهان حدود 2 میلیارد نفر بود. با این حساب، حدود 3 درصد از جمعیت جهان در این جنگ کشته شدند. شاید ارنست اولدهم مسئول این تلفات میلیون نفری باشد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 30 خرداد 1394  ساعت :11:43 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عکس یادگاری سربازان روس با اجساد مشروطه خواهان

سربازان روسی پس از به توپ بستن مجلس و اعدام برخی از مشروطه خواهان در کنار اجساد به دارآویخته آنان عکس یادگاری گرفتند.
قزاق های روسی به رهبری سرهنگ ولادیمیر لیاخوف روز دوم تیر 1287 ساختمان مجلس را به توپ بستند. این عملیات در ساعات ظهر فروکش کرد و 300 کشته و 500 زخمی برجای گذاشت.

عکس یادگاری سربازان روس با اجساد مشروطه خواهان

بسیاری از بازداشت شدگان در باغشاه تهران به زنجیر کشیده شدند و تعدادی از روحانیون،​روزنامه​نگاران، نمایندگان مجلس و سیاسیون به قتل رسیدند و برخی از آنان نیز به سفارتخانه های خارجی پناهنده شدند.

همزمان با تهران در آذربایجان نیز یسیاری از مشروطه خواهان از سوی قزاق های روسی به دار آویخته شدند.

اعدام شدندگان به ترتیب آقا میرزا علی، حاج صمد،​ حاجی خان و مشهدی شکور بودند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 30 خرداد 1394  ساعت :11:42 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 6   123456

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951085
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه