اعتقادات و باورهای داعش با مثلث “سودجویی – تزلزل – تناقض”

برخلاف آنچه گروه تکفیری داعش در ظاهر با قدرت و منسجم نشان می‌دهد، در داخل با چالش‌های اعتقادی و اصولی بزرگی مواجه است که هر از چندگاهی با افشاگری‌های اعضای جدا شده از آن، پرده از آنها برداشته می‌شود.
در جدیدترین افشاگری‌های صورت گرفته توسط ۳ عضو داعش که پایگاه “احرار الحجاز” آن را منتشر کرد، اطلاعات مهمی از وضعیت داخلی حاکم بر این گروه ارائه می‌شود که تصویری کاملا متفاوت با آنچه از آن در رسانه‌ها پخش می‌شود، را ترسیم می‌کند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  ساعت :05:46 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

اختراعاتی که جهان را تغییر دادند...

انسان گونه ای هوشمند و مبتکر است. از آن هنگام که فردی تکه ای سنگ را تراش داد تا نخستین ابزار نوک تیز جهان را بسازد تا به امروز که شاهد توسعه کاوشگرهای فضایی و ظهور اینترنت هستیم، چندین پیشرفت کلیدی به عنوان نمونه هایی انقلابی در تاریخ حیات ما جاودانه شده اند. در ادامه با برخی از مهم‌ترین اختراعات انسان در طول تمام دوران ها بیشتر آشنا می شویم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  ساعت :03:57 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

این عادت های نادرست شما را پیر می کند

ما انسان ها از خیلی چیزها بدمان می آید اما کارهایی می کنیم که نتایج آن دقیقا همان مسایل ناراحت کننده هستند.

 

به زبان ساده تر، مثلا از پیری و چروک پوست متنفریم اما عادت های ناسالمی داریم که همه منجر به چروک پوست و بیشتر شدن سرعت پیری می شوند. اگر بتوانید برنامه های محافظت از پیری و اصللاحا آنتی-ایجینگ را هر روز اجرا کنید، بدون شک صورت و چهره شاداب تری خواهید داشت و لازم نیست از کرم و لوسیون های گران قیمت برای از بین بردن چروک ها استفاده کنید.7 عادت بسیار بد برای پوست مواردی هستند که در ادامه توضیح داده ایم. از همین امروز برای ترک آنها تلاش کنید و زیبایی و جوانی را برای خود به ارمغان بیاورید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 29 اردیبهشت 1394  ساعت :03:55 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

پرچم و سرود ملی عراق تغییر می‌کند + عکس

العربیه؛ "فواد معصوم،" رئیس جمهور عراق، پرچم و سرود ملی این کشور را متعلق به دوران حکومت دیکتاتوری "صدام" می‌داند و به همین دلیل دستور تغییر آنها را صادر کرد. پس از معرفی پرچم و سرود ملی جدید عراق، تمام مردم این کشور ملزم به رسمیت شناختن آنها خواهند بود.

 
"فواد معصوم" موضوع تغییر پرچم و سرود ملی عراق را با وزارت فرهنگ و کمیته رسانه‌ای این کشور در میان گذاشته و اعلام کرد: طرح مذکور دارای اهمیت زیادی است و مردم در جنوبی ترین قسمت تا شمالی ترین نواحی کوهستانی عراق، ملزم به حفظ و نگهداری پرچم و سرود خواهند بود.
 
رئیس جمهور عراق هیچ ضرب الاجلی برای طراحی پرچم و یا سرود ملی این کشور تعیین نکرده است. مقامات عراق در سال 2004 (1383) هم پیشنهاد تغییر پرچم و سرود ملی را مطرح کرده بودند؛ اما چالش‌های متعدد در ارتباط با عملیات نظامی آمریکا در خاک عراق و حملات پراکنده تروریست‌ها، به مقامات این کشور فرصت کافی برای تحقق خواسته‌شان نداد، فقط ستاره‌های منتسب به حزب بعث از داخل پرچم حذف شد.
 
سیر تحولات پرچم عراق در حدود یک قرن گذشته به شرح زیر است:
 
پرچم و سرود ملی عراق تغییر می‌کند
 
پرچم و سرود ملی عراق تغییر می‌کند

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394  ساعت :03:29 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (1)

گشت بازرسی داعش در بازار/تصاویر

گروهک تروریستی داعش با بازرسی بازارهای شهر رقه سوریه، دستوراتی را مبنی بر شیوه انجام معاملات و خرید و فروش اجناس به اهالی بازار ابلاغ کرد.


به گزارش روز نو، اعضای گروهک تروریستی داعش تحت عنوان «مسئولان دیوان محاسبات در بازارهای شهر رقه سوریه برای امر به معروف و نهی از منکر»، به بازرسی بازار و بازاریان پرداختند.

اعضای گروهک تروریستی داعش با گشت در بازارهای شهر رقه، دستوراتی را مبنی بر شیوه انجام معاملات و خرید و فروش اجناس به اهالی بازار ابلاغ کردند و از آنان خواستند تا این اوامر را اجرا کنند.

سران گروهک تروریستی داعش که به فساد، عیاشی و شهوت‌رانی مشهور هستند و زنان و دختران عراقی و سوری را به کنیزی می‌گیرند، با اجرای قوانین سخت‌گیرانه بر مردم، آنان را به بهانه‌های واهی همچون درست نبستن روبنده، تماشای کارتون، گوش دادن موسیقی و... شکنجه و اعدام می‌کنند.

عکس ها در ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394  ساعت :03:26 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

کشف قدیمی‌ترین پوست انسان

انسان‌شناسان آفریقای جنوبی مدعی کشف یک پوست فسیل‌شده متعلق به یکی از اجداد پیش از تاریخ انسان شده‌اند که حدود دو میلیون سال پیش زندگی می‌کرده و احتمالا قدیمی‌ترین پوست انسان است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، محققان دانشگاه ویتواترسرند بر این باورند که نمونه بافت پوستی کشف شده در غاری در نزدیک ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی متعلق به گونه‌های اولیه انسان موسوم به جنوبی‌کپی سدیبا است.

این بافت می‌تواند قدیمی‌ترین نمونه بافت نرم کشف‌شده انسان باشد و جزئیات جدیدی را در مورد این گونه منقرض شده در اختیار دانشمندان قرار خواهد داد.

دانشمندان که از سال 2008، کشف بقایای یک مرد جوان 127 سانتیمتری را آغاز کرده بودند، بر این باورند که همچنین توانسته‌اند بقایای آخرین غذای خورده شده توسط انسان‌های باستانی را در میان دندان‌های آن‌ها کشف کنند.

به گفته آن‌ها، دانه‌ها و سایر ذرات غذا که در دندان‌های این موجودات باقی مانده بود، تاکنون حفظ شده‌اند.

پروفسور لی‌برگر، انسان‌شناس دانشگاه ویتواترسرند، اولین بقایای انسان جنوبی‌کپی سدیبا را در سال 2008 و پس از برخورد تصادفی پسرش متیو با یک تکه استخوان فسیل شده در نزدیکی ژوهانسبورگ کشف کرد. آن‌ها بعدها یک جمجمه نسبتا کامل را در کنار استخوان‌های بازو، دست، مچها و آرنج استخراج کردند. این کشف در سال 2010 اعلام شد.

وی این انسان اولیه را یک گونه جدید موسوم به جنوبی‌کپی سدیبا نامید که گونه انتقالی بین جنوبی‌کپی‌های اولیه و گونه‌های اولیه هومو هستند.

اگرچه این کشف بسیار جنجال‌برانگیز بوده و برخی انسان‌شناسان بر این امر پافشاری می‌کنند که استخوان‌ها متعلق به یک گونه جدید نبوده، بلکه ترکیبی از استخوان‌های چند انسان اولیه متفاوت است.

اما از سال 2010 تاکنون، پروفسور برگر و تیمش توانستند بقایای پنج اسکلت دیگر را در این منطقه استخراج کنند که شامل دو اسکلت نسبتا کامل و چندین اسکلت حیوان هستند.

به گفته برگر، این یافته‌ها به تائید نظریه جنوبی‌کپی سدیبا به عنوان یک گونه منحصربفرد کمک می‌کنند.

به اعتقاد محققان، این منطقه قبلا یک غار باستانی و شاید از یک حوضچه آب برخوردار بوده که حیوانات را به سوی خود جذب کرده و برخی در آن غرق شده‌اند. این غار بعدها فروریخته و همه چیز در زیر آن حفظ شده است.

پروفسور برگر و همراهانش بر روی دو تکه جمجمه انسان استخراج شده از زمین متوجه سطح غیرعادی شدند که شامل لایه‌های کوچک و باریک مشابه بافت پوست بودند.

محققان از اسکن سه‌بعدی، میکروسکوپ و تحلیل‌های شیمیایی برای بررسی این نمونه‌ها استفاده کرده‌اند. آن‌ها امیدوارند بتوانند دریابند که اگر این نمونه‌ها، بافت پوستی هستند، آیا خشک شده‌اند یا در آب مرطوب مانده و در سنگ حفظ شده‌اند.

همچنین در کنار این اسکلت‌ها، بقایای گیاهان و حشراتی کشف شده که در برش سیمان‌مانند حفظ شده‌اند.

تصور می‌شود که رسوب موجود در کف حوضچه آب به حفظ ماده آلی در برابر باکتری‌ها که می‌توانستند منجر به فاسد و تجزیه شدن بقایا شوند، کمک کرده است.

محققان اکنون در تلاش برای ساخت یک آزمایشگاه زنده در این منطقه هستند تا بتوانند کار بررسی فسیل‌ها را بدون آسیب رساندن به آن‌ها ادامه دهند.

این آزمایشگاه همچنین از یک پلت‌فرم برخوردار خواهد بود که به اعضای عمومی اجازه بازدید از منطقه و بقایای کشف شده را می‌دهد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394  ساعت :03:24 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

زبان برنامه‌نویسی ۵۰ ساله شد

زبان برنامه‌نویسی ۵۰ ساله شد
زبان برنامه‌نویسی BASIC که همچنان محبوبیت زیادی نزد متخصصان رایانه دارد ۵۰ سال قبل توسط مرکز Ivy League ابداع شد.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، نام BASIC برای این زبان برنامه‌نویسی از ۵ کلمه گرفته شده است که در اصل "آموزش همه‌منظوره نمادین کدها برای مبتدیان" ترجمه می‌شود.

شاید به جرات بتوان گفت که زبان برنامه‌نویسی BASIC قدیمی‌ترین اتفاق در حوزه فناوری است و حتی نسبت به بازی‌های رایانه‌ای هم سابقه طولانی‌تری دارد.

زبان برنامه‌نویسی BASIC که در زمان عرضه عمومی تنها مبتنی بر یک منع واحد فعالیت می‌کرد، پس از گذشت نیم‌ قرن همچنان در حال توسعه است و گفته می‌شود که این روزها بیش از ۲۸۰ منبع مختلف برای توسعه آن ارایه شده است.

باید گفت که بسیاری از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و بازی‌های رایانه‌ای نخستین گام‌های خود را مبتنی بر BASIC برداشتند و رایانه شخصی هم برپایه همین زبان برنامه‌نویسی اختراع شد.


نخستین نسخه از این ابزار با نام Dartmouth BASIC می‌شد و شخصی که برای نخستین بار آن را ارایه کرد دکتر "آرتور کورتز"(Thomas Kurts) نام داشت که این پروژه را با همکاری "جان کیمنی"(John Kemeny) به انجام رساند که البته کیمنی در سال ۱۹۹۲ از دنیا رفت.

کورتز که هم‌اکنون ۸۶ سال دارد، می‌گوید که در روز اول می سال ۱۹۶۴ در ساعت ۴ صبح به همراه گروهی از متخصصان توانست پروژه ساخت این زبان برنامه‌نویسی را به اتمام برساند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 22 اردیبهشت 1394  ساعت :02:31 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عشق عجیب داعش !/عکس

صاویر منتشر شده در توییتر داعش اغلب شامل اعدام‌ها و سایر جنایات این گروهک تروریستی است و علت ارسال چنین تصاویر متفاوتی مشخص نیست.ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 22 اردیبهشت 1394  ساعت :02:30 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 6   123456

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951030
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه