الماس عجیب چلیابینسک

شهاب سنگ

فیزیکدانان  دانشگاه دولتی چلیابینسک که درحال مطالعه  شهاب سنگ هستند  توانستند  کریستال عجیبی و غیرعادی کربن را در  ترکیب آن پیدا کنند.

به گفته  منبعی نزدیک به  مرکز تحقیقاتی، این یافته  از  شهاب سنگ جدا  و بدقت  مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. هر چند متخصصان هنوز نمی دانند  تحت چه شرایطی این کریستال  شکل گرفته است، اما امیدوارند در ماه های آینده  پاسخ این سوال را دریافت کنند.

 تکه های شهاب سنگ  که از  عنوان رسمی «چلیابینسک» برخوردار است  15 ماه فوریه  سال 2013 میلادی  بر سطح زمین افتاد.  بزرگترین تکه این شهاب سنگ پس از انفجار 500 کیلو بود  و موج انفجار  و سقوط آن  آنقدر قوی بود  که شیشه های اکثر ساختمانها  تا فاصله دوری از  محل سقوط آن شکسته شد.

بدون ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 30 بهمن 1394  ساعت :11:50 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 947816
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه