مجازات‌های زنان پرحرف در زمان ملکه الیزابت اول

ملکه الیزابت اول در زمان شکسپیر نزدیک به چهل و پنج سال (از 1558 تا 1603) بر انگلستان حکومت می‌کرد. وی در زمان حکومتش، کلیسای انگلستان را دوباره برقرار کرد، به جنگ با فرانسه پایان داد، از نقاشی و تئاتر حمایت کرد و مانع رسیدن پسرعموی اسکاتلندیش به تاج و تخت شد و در نهایت به جرم خیانت او را گردن زد.

گذشته از اینها، ملکه الیزابت اول هرگز ازدواج نکرد. او خود را وقف وظیفه و کشورش نمود و به نظر می‌رسد علاقه‌ای نداشت که قدرتش را با مردی شریک شود. با این تفاسیر آیا باید او را اولین حاکم فمینیست بدانیم؟
اگر اینطور بود، احتمالاً می‌بایست با استفاده از موفقیت، استقلال و قدرتی که در اختیار داشت نفعی هم به زنان می‌رساند. اما خبری از این حرفها نبود. برعکس، در زمان شکسپیر، با وجود حکومت یک زن بر انگلستان، زنان روشنفکر و زنانی که صدایشان را به دیگران می‌رساندند را به شدت کنترل می‌کردند و روشهای زیر را بدین منظور به کار می‌بردند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 30 آبان 1393  ساعت :04:03 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تأثیر مخرب جنگ بر چهره سربازان +عکس

نوامبر سال گذشته، دقیقاً یکسال پیش عکاس، رونامه نگار ومستند ساز انگلیسی "لالیج اسنو" ابتکار بسیار جالبی خلق کرد.وی تصمیم گرفت با حضور در محل استقرار سربازان بریتانیایی حاضر در جنگ افعانستان، از نزدیک با خلق و خو،ترس، افکار و احساسات آنان در خلال جنگ آشنا شود.وی از نزدیک شاهد عملیاتهای ارتش بریتانیا بر علیه جنگجویان طالبان و القاعده و پیامدهای حضور نظامیان این کشور در خاورمیانه بوده و در خلال همین جنگها بارها کشته شدن سربازان بریتانیایی، مردم غیر نظامی افغانستان و زندگی روزمره هر دو طرف را به تصویر کشیده که خیلی از آنها از بهترین سندهای تصویری موجود از وقایع کشور افغانستان در آتش جنگ است.

وی از زمان حضور خود سربازانی را انتخاب کرد تا از صورت آنها تصویر پرتره تهیه کند.هدف وی این بود از بین سربازانی که انتخاب کرده یک پرتره اکنون، یک پرتره پس از حضور آنان در عملیاتهای مختلف در بازه زمانی حدود سه تا شش ماهه و یک پرتره از آنان قبل از برگشتن به وطن به تصویر بکشد.کاری نوآوران و خلاقانه.در برخی تصاویر آثار شکست و خمیدگی در چهره سربازان بیش از آنچه تصور می گشت، نمایان شده درحالیکه که این روند فرسایشی به طورمعمول در حدود دو تا پنج سال بر روی افراد عادی و درگیر با مشکلات روزمره اثرخواهد گذاشت.بزرگترین دست آورد این پروژه خلاقانه چیزی جر تأثیر بسزای ترس، استرس، افسردگی و خشونت بر روی پیری و شکست مافوق تصور بر روی انسان نبود.

تصاویر از چپ به راست می باشد.تصویر وسط سربازان را در خلال عملیاتهای نظامی به تصویر کشیده

برای دیدن تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 29 آبان 1393  ساعت :07:56 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

بدشانس‌ترین سرباز تاریخ +عکس

مشرق: "کیونگ جونگ یانگ" سرباز جوان 18 ساله کره ای بود که در سال 1938 توسط ارتش ژاپن از کشور اشغال شده کره به خدمت اجباری فراخوانده شد.

 ارتش ژاپن او را برای جنگ مقابل شوروی به جبهه ها اعزام نمود اما او پس از مدتی توسط ارتش سرخ به اسارت گرفته شد و ارتش سرخ نیز وی را در سال 1942 به جبهه های شرقی و مقابل آلمان نازی فرستاد.

وبلاگ علی گوهر صمیمی
 
از بخت بد "جونگ یانگ" در سال 1943 به اسارت نیروهای آلمانی درمی آید و آلمانی ها نیز او را در سال 1943 و به منظور مقابله با نیروهای متفقین به ساحل نرماندی میفرستند .

 

 باز هم "جونگ یانگ" در سال 1944 و در جریان جنگ با نیروهای متفقین اینبار به اسارت چتربازان آمریکایی در می آید و نهایتا در سال 1945 توسط انگلیسی ها آزاد میشود. او باقی عمر خود را تا سال 1992 در Illinois آمریکا مستقر میشود. فیلم my way بر اساس زندگی او ساخته شده است. عکس مربوط به فردای روز اسارتش توسط نیرو های آمریکایی در ژوئن 1944 می باشد

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 آبان 1393  ساعت :06:10 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

مروری بر آزمایشات هولناک آمریکا بر روی انسان + عکس

در این گزارش به فهرست کوتاهی از جنایات ضد بشری و ضد انسانی نظام آمریکا اشاره می‌شود. نظامی که در ورای دم زدن از حقوق بشر کارنامه سیاهی در احترام به اولین حق طبیعی هر انسان، «زیستن»، دارد. با اطلاع از ارتکاب چنین آزمایش‌هایی به نظر می‌رسد که بر اساس مانیفست شیطانی این نظام شیطان مدار هر گونه جنایت و ظلم و تعدی نسبت به وجود نوع «انسان» در مسیر بسط قدرت نظامی و تسلیحاتی این نظام آزاد بوده و مورد تایید سردمداران چپاول گر آن است .

 

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 1 آبان 1393  ساعت :04:15 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951021
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه