عکس / میکروب اونقدر که میگن زشت نیست !

میکروب‌ها جانداران ریزی هستند که تقریبا در همه جا حضور دارند از کف اتاق تا درون هوا و آب از روی پوست و موهایمان تا درون بدن همه جانداران.

بطور کلی در طبیعت ۳ نمونه وجود دارد:

* تجزیه (فاسد) کننده‌های تدریجی(به انگلیسی: ‎degenerative Microorganisms)

* خنثی‌ها، سازشکارها، فرصت طلب‌ها (به انگلیسی: ‎neutral Microorganisms)

* سازنده‌ها با احیا کننده‌ها (به انگلیسی: ‎regenerative Microorganisms)

 

تاریخچه

ابن سینا دانشمند ایرانی سده‌های دهم و یازدهم میلادی به این موضوع پی برده بود که موجودات ریزی موجب بیماری می‌شوند. هرچند نمی‌توان به او، عنوان کاشف میکروب‌ها را نسبت داد و این کار توسط رابرت هوک انجام شد. هوک با میکروسکوپ ابتدایی‌اش به مشاهده آب برکه پرداخت و دریافت که موجودات ریزی در آن وجود دارد. از دیگر افراد مهم این زمینه می‌توان به رابرت کُخ اشاره کرد که باکتری بیماری سل را کشف نمود.

عکسهایی که در ادامه مطلب که شکل میکروبها را در زیر میکروسکوپ نمایش می دهد

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 31 خرداد 1393  ساعت :05:53 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عجیبترین کشف های باستانی تاریخ

بسیاری از گنجینه های تاریخی، وقتی از زیر خروارها خاک بیرون آورده شدند، دنیای باستان شناسی را دگرگون کردند.
از زمان پیدایش تاریخ بشر و شکل گیری تمدن ها تاکنون، انسان های عصر جدید همیشه در پی یافتن سرنخ هایی از مردم باستان بوده اند؛ اینکه انسان های ماقبل تاریخ چه شکلی بودند، چگونه زندگی می کردند، تفریحشان چه بود و هزاران سئوال دیگر که هنوز هم بسیاری از آنها بی پاسخ باقی مانده است. در این بین، برخی از یافته های باستان شناسان در طول دوران های مختلف، آن چنان مهم بود که با کشف آنها، اطلاعات مهمی در اختیار محققان قرار گرفت تا بتوانند به راز اسرار دوران باستان پی ببرند. و به عبارت دیگر، کشف این آثار، به نوعی ذهنیت باستان شناسان را نسبت به گذشتگان بسیار دور ما، یک باره عوض کرده است. این مقاله گزارشی است از این کشفیات که خواندنش ممکن است ذهنیت شما را نسبت به گذشته عوض کند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 31 خرداد 1393  ساعت :03:58 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عجیب ترین جمله انگلیسی

این جمله با کلمه ای یک حرفی آغاز می شود٬ کلمه دوم دو حرفیست٬‌ چهارم چهار حرفی… تا بیستمین کلمه بیست حرفی!!

نویسنده این جمله یا مغز دستور زبان بوده یا بی کار:
I do not know where family doctors acquired illegibly perplexing handwriting nevertheless, extraordinary pharmaceutical intellectuality counterbalancing indecipherability, transcendentalizes intercommunications incomprehensibleness

 

 

ترجمه جمله :


نمیدانم این دکترهای خانواده گی این دست خطهای گیج کننده را از کجا کسب میکنند.با این حال سواد پزشکی انها غیر قابل کشف بودن این دست خط ها را جبران کرده و بر غیر قابل کشف بودن انها ( دست خط ) برتری میجوید

robabnaz26.persianblog.ir

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 31 خرداد 1393  ساعت :03:54 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

نرم افزار قرآنی سراج

نرم افزار قرآنی سراج نسخه 1

    نرم افزار قرانی سراج یک نرم افزار قرانی کاملا رایگان با متن کامل قرآن کریم و به همراه ترجمه فارسی دلخواه و روان آیت الله مکارم شیرازی و ترجمه انگلیسی می باشد.همچنین در این نرم افزار متن کامل تفسیر نمونه به تفکیک سوره ها و فضائل و خواص سوره های قرآن کریم گنجانده شده است.

ادامه مطالب و تصاویر در ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 26 خرداد 1393  ساعت :07:07 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

ترسناک ترین انگل های دنیا +عکس

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران،   از آنجایی که انگل ها گونه های متفاوتی دارند به راحتی در نقاط مختلف دنیا قابل کشف هستند و هر کدام ویژگی های خاصی دارند که باعث منحصر به فرد شدنشان می شود. برخی انگل ها جالب و دارای ویژگی های عجیبی هستند اما در میان آن ها تعدادی نیز وجود دارند که به عنوان انگل های ترسناک شناخته می شوند زیرا ظاهر یا خصوصیت وحشتناکی دارند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 خرداد 1393  ساعت :12:04 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

مسؤولیت شیعه بودن چیست؟

مسئولیتهای شیعه بودن عبارت است از:
1-در برابر باطل، علیرغم هر مصلحتی و او به قیمت نابود شدن خویش نه گفتن.
2-ارزش و معنی هر عملی و هر عقیده ای را در مذهب، به داشتن "رهبری درست و پاک در جامعه" وابسته دانستن و معتقد بودن که جامعه اگر رهبری درست را فاقد باشد و هر عملی و عقیده ای بی ثمر است.
3-اعتقاد به اینکه از آغاز بشریت تا ختم نبوت (آدم تا خاتم) و از آنجا تا پایان عصر امامت، یک نهضت و یک مکتب خدائی بوده است و یک جهاد و هدفش کمال و نجات بشریت و آگاهی مردم و استقرار آزادی و برابری در جهان و این مسئولیت وراثتی است که نسل به نسل به پیامبران و از آن پس به پیشوایان و در عصر غیبت به فرد فرد انسانهای مسئول حق پرست می رسد و این مسئولیتی است که در آن هر شیعه ای باید زندگی را عقیده و جهاد بفهمد و هر ماه را محرم و هر روز را عاشورا و هر قطعه از زمین را صحنه کربلا ببینند!
4-عدالت را به عنوان یک جهان بینی تلقی کنید (خدا عادل است) و آن را هدف رسالت پیامبران بداند و ائمه خویش را قربانی وفادار ماندن به این رسالت و خود را متعهد استقرار و جهاد در راه استقرار آن زمین ببیند.
5-خود را بیشتر از هر مسلمانی منحصراً متکی بر قرآن و سنت بار آرد و اینچنین بیندیشد و عمل کند.
6-بیش از همه انسانها چون مسلمان است و بیش از همه برادران مسلمان چون شیعه است در برابر اشرافیت، اختناق، نظام استضعاف، بهره کشی، تحذیر فکری، استبداد، بنیاد طبقاتی، مصلحت پرستی، محافظه کاری، سازش و نرمش با زشتی و خیانت، قساوت، عوام فریبی، جهل و ترس و طمع، غصب و تبعیض و تجاوز و زور و ظلم و جمود فکر و تقلید و تعصب و لذت و مرید بازی و دست بوسی و ستم پذیری و پول پرستی و زهد گرائی و گوشه گیری و صوفی منشی و فلسفه بافی و تعبد . . . و هرچه انسان را تضعیف، تحذیر و یا تحقیر و یا تقسیم می کند سازش ناپذیر و مبارز ماندن.
7-علی وار کار کردن و پرستیدن و شمشیر زدن و سرسخت بودن و تحمل کردن و پاکباز بودن و سخن گفتن و عمل کردن و اندیشیدن و تولید کردن و گرسنگی بردن و به آگاهی خلق کوشیدن و زشتیها را بی باک پرده دریدن و نهراسیدن و سربلند بودن و فروتنی کردن و در راه مکتب جهاد کردن و در راه وحدت تحمل نمودن و در راه عدالت از پا ننشستن و در راه پاک آری نگفتن به کژی، خود را نابود ساختن.
8-مسئولیت روشنفکر ما وراثت نبوت را در تاریخ و مسئولیت علمای ما نیابت امامت دراسلام
داشتن و . . .
9-مسئولیت هر خانواده شیعی پیرو خانواده ای بودن که در آن علی پدر است و فاطمه مادر
و زینب دختر و حسن و حسین پسر!
10-بالاخره مسئولیت هر شیعه ای در هر عصری و نسلی از هر چیزی و هر کس به کربلای انقلاب و حسین شهادت، گریز زدن! و رهبری و برابری را اصل ایمان خویش و هدف خویش و تحقق آن را مسئولیت خویش دانستن.
و این همه یعنی علی را نه چون بتی پرستیدن که چون راهبری پیروی کردن و در یک کلمه علی وار بودن و علی وار پرستیدن و علی وار مردن که شیعه علی بودن یعنی این و مسئولیت شیعه بودن یعنی این.

منبع:http://daneshnameh.roshd.ir

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 خرداد 1393  ساعت :11:47 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

مطلب خواندنی در مورد پول

هم لبخند و خاطره های زیبا می آفریند و هم اشک و تنهایی. مجموعه ای از اضداد را کنار هم جمع می کند این پول.

چه دوست داشتنی بدانیمش و چه منفور به هر حال همه ما به آن نیاز داریم. در این گزارش به 9 نکته خواندنی در خصوص پول اشاره می کنیم:

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 خرداد 1393  ساعت :11:44 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

باکتری ها، خوب، بد، زشت (معرفی ۱۰ نوع باکتری)

با حجم زیاد محصولاتی نظیر صابون های دستشویی و پودرهای ظرفشویی که در مورد خواص ضد باکتری خود تبلیغ می کنند ذهن به راحتی باور می کند که باکتری ها برای انسان مضر هستند. اما دنیای باکتری ها این قدر ها هم سیاه و سفید نیست. بعضی از آن ها مفیدند و برخی دیگر خطرناک و بعضی ها برای ما سرکه درست می کنند. در لیستی که در ادامه آمده است با ۱۰ مورد از مشهورترین باکتری ها آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 22 خرداد 1393  ساعت :11:39 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

معمای معروف انيشتين

آيا شما در زمره 2درصد افراد باهوش جهان قرار داريد؟
 
 
آلبرت انیشتین این معما را در قرن نوزدهم میلادی نوشت.به گفته ی وی 98 درصد از مردم جهان نمیتوانند این مسئله را حل کنند.
 
 
هیچگونه کلک و حقه ای در معما وجود ندارد و تنها منطق محض میتواند شما را به جواب برساند.
 
 
در خیابانی 5 خانه در 5 رنگ متفاوت وجود دارد.
 
 
در هر یک از این خانه ها یک نفر با ملیتی متفاوت زندگی میکند.
 
 
این 5 صاحبخانه هر کدام نوشیدنی متفاوت مینوشند ، سیگار متفاوت میکشند و حیوان خانگی متفاوت نگهداری میکنند.
بیشتر بخوانید در ادامه مطلب
 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 21 خرداد 1393  ساعت :07:19 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 3   123

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951059
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه