عجیب‌ ترین پرنده قرن بیست و یکم (علمی و دانستنی ها

اگر هواپیما و بالون هلیکوپتر و هاورکرافت را با هم ترکیب کنید چه به دست می‌آورید؟ هواپیمایی عظیم و پر شده با گاز هلیوم و مناسب پرواز از باندهای فرودگاهی بسیار کوتاه.اگر هواپیما، بالون، هلیکوپتر و هاورکرافت را با هم ترکیب کنید، چه به دست می‌آورید؟ جواب این سوال در یک هواپیمای شکم گنده پر شده با گاز هلیوم است که می‌تواند در باندهای فرودگاهی بسیار کوتاه بلند شود و بنشیند. این طرح به هواپیما اجازه می‌دهد تا منابع اورژانسی را به نواحی آسیب دیده که در آنها جاده‌ها و باندهای فرودگاهی خسارت دیده‌اند، منتقل کند.

به گزارش نیوساینتیست، در حال حاضر، مطالعات امکان سنجی این هواپیمای ویژه، در پروژه پرواز و فرود در باند‌های بسیار کوتاه در هر جای ممکن (یا ESTOLAS) کمیسیون اروپایی، در دست انجام است.

 

عجیب‌ ترین پرنده قرن بیست و یکم (علمی و دانستنی ها)

این آزمایش به سرپرستی الکساندر گامالیف از دانشگاه صنعتی ریگای لاتویا (لیتوانی) و دریمیترس دریکاکیس از دانشگاه کرانفیلد انگلستان انجام شده است. چیزی که این گروه تحقیقاتی در ذهن دارند، یک هواپیمای شکم گنده و ملخ دار ساخته شده از فیبر کربن بسیار سبک است. اما به جای یک بدنه معمولی دراز و باریک، یک مخزن داخلی متورم خواهد داشت که می‌توان آن را با گاز هلیوم سبک پر کرد تا سبک‌تر شود.

علاوه بر آن، کل بدنه هواپیما، شکل بال دارد تا بتواند بیشترین نیروی بَرا را در حین حرکت فراهم کند. به گفته گامالیف، این بدان معنی است که هواپیما می‌تواند در سرعت‌هایی کمتر در مقایسه با هواپیمایی معمولی در همان اندازه، از زمین برخاسته یا فرود بیاید، و نیاز به باندهای کوتاه‌تری دارد. و مخزن آن، می‌تواند علاوه بر هلیوم، با بار نیز پر شود.

حالا هاورکرافت

با چرخاندن یک پروانه افقی که در پهلوی هواپیما نصب شده، می‌توان هواپیما را به طور عمودی از زمین بلند کرد یا آن را پایین آورد. به گفته گامالیف، هواپیما حتی می‌تواند وقتی روی زمین قرار دارد نیز، با حبس باد در فضای زیر بدنه، تبدیل به هاورکرافت شود.

گامالیف می‌گوید: «هلیوم با ایجاد شرایط مشابه بالون، امکان صعود و فرود در باندهای بسیار کوتاه را می‌دهد؛ ولی با توان حمل بار بسیار بیشتر از هلی‌کوپتر (بالگرد). ویژگی‌های هاورکرافت هم احتمال فرود روی هر سطح، مثل آب یا برف را بیشتر می‌کند و این می‌تواند برای ارسال سریع بار به جاهای دور، مانند سایت‌های جدید اکتشاف نفت، به کار گرفته شود.

ESTOLAS راه‌گشای یک حوزه کاملا جدید نیست. پیش از این، یک بار در سال 1995/1374، تلاش گروهی از مهندسان در ریگا برای تکمیل پروژه‌ای بازمانده از دوران اتحاد جماهیر شوروی با شکست مواجه شد. در آن زمان، گروهی به رهبری الکساندر فیلیمینوف، در نظر داشتند یک طرح ترکیبی را بیازمایند که متاسفانه بیش از حد ناپایدار بود. هواپیما پرواز کرد، ولی اصلا خوب نبود و چندان هم اوج نگرفت؛ و هیچ جا هم حاضر نشد برای ادامه کار، از آن حمایت مالی کند.

این بار، گروه ESTOLAS فکر می‌کند که کامپیوترهای پیشرفته پرواز، می‌توانند بر مشکل ناپایداری غلبه کنند. البته این طرح یاز به تکامل خیلی بیشتری دارد. ولی در حال حاضر، دانشمندان در حال انجام آزمایش‌های تونل باد هستند. در مرحله بعد قرار است مدل‌های کنترل از راه دور آن را نیز آزمایش شود تا با توجه به نتایج، در مورد ادامه کار برنامه‌ریزی شود.

بیل بروکز، مهندس هواپیماهای سبک از انجمن هوانوردی سلطنتی لندن، می‌گوید که چالش کلیدی در این نوع هواگردها، غلبه بر نیروی پسای ناشی از مخزن هلیوم است که باعث کاهش سرعت هواپیما می‌شود؛ هرچند که در مقابل می‌توان از مزیت مانور در فضاهای تنگ، استفاده کمتر از سوخت و کم صداتر بودن از هلی‌کوپترها، بهره برد.

گای گراتون، مهندس صلاحیت پرواز انجمن هوانوردی سلطنتی، می‌گوید که ایده ESTOLAS می‌تواند موفق شود. «مفاهیم آن منطقی هستند و همینک هم در وسایل نقلیه هوایی کار می‌کنند. سوال این است: آیا این کار اقتصادی خواهد بود؟
 
 

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 26 آبان 1392  ساعت :03:07 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تکنولوژی جدید نیروی دریایی آمریکا (عکس)

تکنولوژی جدید نیروی دریایی آمریکا (عکس)
نیروی دریایی آمریکا اخیرا یک پهپاد 1.5 میلیارد دلاری را مورد آزمایش قرار داده که برای کمک به آمریکا در طراحی نسل بعدی خودروهای هوایی بدون سرنشین طراحی شده است.پهپاد X-47B به رنگ نقره‌ای براق می‌تواند با سرعت فراصوت پرواز کرده و بجای کنترل از راه دور،‌ بطور خودکار با فناوری ناوبری جی‌پی‌اس پیشرفته و نرم‌افزار کنترل پرواز حرکت می‌کند.

فرماندهان رایانه آنبرد پهپاد را برای ماموریتی مانند جاسوسی یا بمباران یک هدف، برنامه‌ریزی کرده و این فناوری از فرمانها برای هدایت به سوی مقصد پیروی خواهد کرد.به گفته سازندگان، پهپاد X-47B اولین نمونه‌ای است که می‌تواند از روی ناو هواپیمابر پرواز کند. این تصاویر از آزمایش پرواز این پهپاد از روی ناو جنگی تئودور روزولت منتشر شده‌اند.یک قلاب به بدنه این هواپیما متصل شده بود تا آنرا با کابلهای ترمز روی عرشه کشتی متوقف کند.
 
تکنولوژی جدید نیروی دریایی آمریکا (عکس)

این دستگاهها با اندازه جنگنده که توسط شرکت نورثروپ گرومان ساخته شده‌اند، از وزنی معادل شش تن برخوردار بوده و دامنه آنها 3380 کیلومتر است.این طراحی می‌تواند نشان‌دهنده پایانی بر ماموریت‌های رزمی سرنشین‌دار باشد. همچنین دارای قابلیت نظارت 24 ساعته، جمع‌آوری اطلاعات و اجرای حملات موشکی بدون به خطر اندختن جان کارکنان داشته باشند.
 
تکنولوژی جدید نیروی دریایی آمریکا (عکس)

هنوز مشخص نیست که آیا پهپادها می‌توانند بدون اجازه صریح و روشن از کنترلگر آن به تیراندازی بپردازند؟ پنتاگون معتقداست که هیچ پهپادی نخواهد توانست در مورد حمله به انسانها تصمیم‌گیری کند.اگرچه منتقدان هشدار داده‌اند که ورود هوش مصنوعی به سیستمهای سلاح ارتش یک گام روبجلو در تولید رباتهای قاتل خودکار است.انتظار می‌رود که پهپاد X-47B تا سال 2020 وارد خدمت شود.
 
 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 26 آبان 1392  ساعت :03:05 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

گسل ، تقسیم بندی ها و تعاریف

گسل ، تقسیم بندی ها و تعاریف 

گسل‌ها عبارت از شکستگی‌هایی هستند که در آنها ، سنگهای طرفین صفر شکستگی ، به موازات این صفحه لغزش پیدا می‌کنند و به کمک همین مشخصه ، می‌توان آنها را از درزه‌ها تشخیص داد. لغزش گسل‌ها در انواع مختلف متفاوت است. از چند میلیمتر تا چندین کیلومتر تغییر می‌کند. در ادامه مطلب موارد زیر به صورت مفصل توضیح داده می شود :

 

1)تعریف گسل

2) عناصر و ویژگی های گسل

3)تقسیم بندی گسل ها بر اساس :

1»هندسی گسل ها

2» زاویه شیب گسل

3»تقسیم بندی بر اساس حرکت ظاهری

4»بر اساس حرکت ظاهری گسل یا تقسیم بندی زایشی گسل ها

5» وضعیت گسل ها نسبت به هم

6» حالت گسل نسبت به چینه‌بندی

7» وضعیت گسل نسبت به طبقات اطراف

4)نشانه‌های شناسایی گسل‌ها

5) انواع پرتگاه ها

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 26 آبان 1392  ساعت :02:59 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

طراحی نخستین لیدار سدیمی فضابورد جهان توسط ناسا

 

طراحی نخستین لیدار سدیمی فضابورد جهان توسط ناسا

دانشمندان ناسا در حال طراحی نخستین لیدار سدیمی فضابورد جهان هستند که نقشه‌برداری دقیقی را از ناحیه مزوسفر ارائه می‌دهد.

 

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سدیم به عنوان خنک‌کننده در نیروگاه‌های برق هسته‌ای و همچنین به عنوان خشک‌کن برای برطرف‌کردن رطوبت عمل می‌کند و بدون وجود آن، محصولات حساس به رطوبت از بین می‌روند.

 

این عنصر در تمامی سلول‌های بدن انسان یافت می‌شود، محرک‌های عصبی را مخابره کرده و فشار خون را تنظیم می‌کند.

 

سدیم ششمین عنصر فراوان در پوسته زمین است و به عنوان رهگیری‌کننده مشخصه‌های مزوسفر زمین عمل می‌کند. این ناحیه از جو زمین به اثرات خورشید بالایی و لایه‌های جوی پایینی حساس است.

 

هم‌اکنون تیمی از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت، در صدد طراحی نخستین لیدار سدیمی فضابورد جهان برآمده‌اند که رابطه پیچیده بین شیمی و دینامیک مزوسفر را شفاف‌سازی می‌کند.

 

مزوسفر 40 تا 110 مایل بالاتر از سطح زمین واقع شده و ناحیه‌ای است که در آن که جو زمین با خلا فضا تلاقی پیدا می‌کند.

 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 23 آبان 1392  ساعت :04:42 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

بعد از شهادت امام حسین(ع) در کربلا چه گذشت

 
شرحی بر غارت خیمه‌ها
بعد از شهادت امام حسین(ع) در کربلا چه گذشت

شمر دستور داد وارد خیمه‏‌ها شوند و هر چه به دستشان مى‏‌رسد غارت کنند. اوباش با شنیدن این فرمان بر یکدیگر سبقت گرفتند. دختران رسول خدا و یادگاران حضرت زهرا از سراپرده بیرون آمدند و همگى مى‏‌گریستند.

خبرگزاری فارس: بعد از شهادت امام حسین(ع) در کربلا چه گذشت
  •  
  •  
  •  

 بعد از شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان در عصر عاشورا، مشکلات و مصیبت‌های خاندان امام، صد چندان شد. ماجراهایی اتفاق افتاد که قلم از نوشتن آن و زبان از گفتنش شرم دارد. چنان سوزناک است که اشک هر انسان آزاده‌ای را سرازیر و هر جوانمردی را بی‌تاب می‌کند. در کتاب «عاشورا ریشه‌‏ها، انگیزه‌‏ها، رویدادها، پیامد‌ها» که زیر نظر حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی نوشته شده مطالب ارزنده‌ای در این‌باره نقل شده است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 23 آبان 1392  ساعت :04:31 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تصاویر ناسا از قدرتمندترین توفان جهان

 

تصاویر ناسا از قدرتمندترین توفان جهان

تصاویر ناسا دیدگاه‌های جدیدی را در خصوص قوی‌ترین توفان‌ زمین ارائه می‌دهند.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تصاویر از ابزار «ژرفاسنج مادون‌قرمز جوی ناسا» (AIRS) بر روی بورد سفینه‌ فضایی Aqua ناسا و همچنین scatterometer باد اقیانوسی OceanSAT-2 متعلق به سازمان تحقیقات فضایی هند به دست آمده است.

 

بر اساس اطلاعات «مرکز هشدار توفان مشترک دریایی » ایالات متحده، توفان «هایان» دارای بادهایی پیوسته با سرعت بیشینه 314 کیلومتر در ساعت و تندبادهایی با سرعت بیش از 379 کیلومتر در ساعت، درست پیش از فرود در مرکز فیلیپین بوده است.

 

این موضوع آن را به یکی از قدرتمندترین توفان‌هایی تبدیل می‌کند که تاکنون ثبت شده است.

 

به گفته مقامات آب و هواشناسی فیلیپین، این توفان که در زبان محلی «توفان یولاندا» خوانده می‌شود، با بادهای مداوم با سرعت بیشینه 235 کیلومتر در ساعت و تندبادهایی با سرعت بیش از 275 کیلومتر در ساعت به ساحل رسید.

 

دو تصویر دریافتی از AIRS این توفان قدرتمند را در نور مادون قرمز به نمایش می‌گذارد.

 

زمانی که تصویر سمت چپ دریافت شد، توفان در 344 کیلومتری جنوب-جنوب شرقی مانیلا بود و زمانی که تصویر سمت راست دریافت شد، توفان سریع در مرکز غرب فیلیپین بود و مطابق پیش‌بینی‌ها به ویتنام خواهد رسید.

 

سردترین دماهای ابر فوقانی (cloud-top) با شفاف‌ترین سایه‌های بنفش‌رنگ نشان داده شده‌اند و مکانی را که سنگین‌ترین باران هایان در حال رخداد است، نشان می‌دهد.

 

تصویر دیگر از scatterometer راداری OSCAT بر روی ماهواره OceanSAT-2 متعلق به سازمان تحقیقات فضایی هند بادهای سطح اقیانوسی هایان را در تاریخ ششم نوامبر به نمایش می‌گذارد.

 

داده‌های باد توسط دانشمندان مستقر در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در کالیفرنیا و با استفاده از یک الگوریتم به دست آمد.

 

این الگوریتم بازیابی باد پیشرفته برای شرایط گرمسیری طراحی شده و رنگ‌ها سرعت باد و پیکان‌ها مسیر باد را نشان می‌دهند.

 

 

 

 

تصاویر ناسا از قدرتمندترین توفان جهان

 

 

تصاویر ناسا از قدرتمندترین توفان جهان

 

 

تصاویر ناسا از قدرتمندترین توفان جهان

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 21 آبان 1392  ساعت :12:40 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

کشف حفره خطرناک در اینترنت اکسپلورر

کشف حفره خطرناک در اینترنت اکسپلورر

محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی نسبت به وجود یک آسیب پذیری جدی در مرورگر اینترنت اکسپلورر که باعث نصب نرم افزارهای مخرب بر روی سیستم قربانی می شود، هشدار داد. برای گرفتار شدن در دام این نرم افزارها کافی است تنها یک بار از طریق این مرورگر از وب سایت های مخرب بازدید کنید.
این محققان امنیتی دایره این آسیب پذیری را مرورگرهای IE7 در ویندوز XP و مرورگر IE8 در ویندوز 7 اعلام کردند. البته نسخه های دیگر این مرورگر نیز از این خطر کاملاً مصون نیستند. به گفته‌ی محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی کلیه نسخه های 7، 8، 9 و 10 مرورگر اینترنت اکسپلورر در معرض خطر این آسیب پذیری قرار دارند.
طبق اعلام این محققان، آزمایشگاه پاندا سکیوریتی با بررسی های بیشتر به این نتیجه رسیده است که این آسیب پذیری بخش کوچکی از یک آسیب پذیری بزرگتر است که طی آن مهاجمان کاربران را به یک وب سایت استراتژیک و شناخته شده در سطح ملی می کشانند تا با استفاده از علاقه مندی آنها اعتمادشان را برای کلیک بر روی لینک های مخرب جلب کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران،نفوذگران با کمک این کمپین ثابت کرده اند که قادرند تعداد زیادی از کاربران را فریب داده و بار دیگر یک قدم جلوتر از برنامه های ضدویروس باشند.
محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی در خاتمه به کلیه‌ی کاربران این مرورگر هشدار می دهند ضمن استفاده از یک انتی ویروس قوی و همیشه بروز نسبت به بازدید از وب سایت های مختلف محتاطانه عمل کنند.

منبع:http://itanalyze.com/

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 21 آبان 1392  ساعت :12:38 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

راه حل جالب سوئیسی ها برای مقابله با جاسوسی اطلاعات

راه حل جالب سوئیسی ها برای مقابله با جاسوسی اطلاعات

سوئیس کام، سرویس کلود امن (شبیه حساب های بانکی امن) برای مشتریان داخلی و خارجی ایجاد می کند.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، همان طور که می دانید سوئیسی ها به حفظ اسرار بانکی معتقد بوده و به همین دلیل اغلب مردم دنیا پول های خود را در حسابهای سوئیسی نگهداری می کنند.

از سوی دیگر بعد از رسوایی های اخیر در مورد جاسوسی آژانس امنیت ملی امریکا از کاربران اینترنت در سراسر دنیا، سوئیسی ها به این فکر افتاده اند که مانند تعاریف سر سختانه در امور بانکی، به اطلاعات و دیتای مشتریان شبیه سیستم مالی نگاه کرده و با قوانین جدید به رهبری کمپانی Swisscom که بخش اعظم سهامداران ان حکومتی هستند، پیشنهاد ایجاد سرویس کلود برای دیتای کاربران داخلی و خارجی بدهند.

کمپانی های خارجی در بخش کسب و کار و تجارت که نمی خواهند اطلاعات بیزینس شان لو رود و یا دست رقبا بیفتد، می توانند روی سرویس جدید کلود سوئیس کام سرمایه گذاری کنند.

سرویس های کلود امریکایی بدلیل ماجراهای اخیر مشتریان عمده اروپایی و خارجی خود را از دست داده اند و دچار بحران شده اند و حالا سوئیسی ها با فکر بکری که کرده اند قصد دارند شبیه سیستم امن بانکی، برای کاربرانی که دیتا یشان بیشتر از پول ارزش دارد، سیستم بانک اطلاعات مبتنی بر کلود امن (Swiss cloud)ایجاد کنند.

آندریاس کوئینگ به رویترز گفت محافظت از اطلاعات شخصی و حفظ حریم افراد دو اصل اساسی است که سوئیسی ها در رفتار کسب و کار خود با مشتریان سالهاست رعایت کرده اند و مطابق قوانین فقط با دستور قاضی سوئیسی می توان اطلاعات را به خواهان (غیر از مالک اطلاعات)در مواقع ضروری منتقل کرد، درست شبیه سیستم بانکی!

همان طوری که می دانید مطابق قانون ۲۰۰۱ پاتریوت اکت، و فیسا FISAA سال ۲۰۰۸، در امریکا سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی می توانند به اطلاعات و دیتای کاربران دسترسی داشته باشند و افشاگری های اسنودن باعث روشن تر شدن این ماجرا و رسوایی برای مقامات امریکایی شود.

حالا سوئیسی ها فکر می کنند با این سرویس می توانند اطلاعات مشتریان سابق در امریکا را که دنبال راه حل جدید برای ذخیره امن دیتای خود می گردند، در سوئیس کام نگهداری کرده و از بابت آن کسب و کار جدیدی برای خود راه بیندازند.

فعلا مشتریان عمده کلود امن، بانکهای سوئیس و مشتریان داخلی هستند و قرار است هزینه های شبیه هزینه های کلود آمازون و آی بی ام محاسبه شود.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 13 آبان 1392  ساعت :03:21 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

قانون گذاران ارشد آمریکایی با عفو ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعاتی مخالفت کرد.

کاخ سفید برنامه‌ای برای عفو اسنودن ندارد

به گزارش ایتنا از فارس، دن فایفر از مشاوران کاخ سفید گفته که اسنودن (افشاگر جاسوسی آمریکا) قانون آمریکا را نقض کرده است، باید بازگردد و با عدالت روبرو شود.


این اظهار نظر بعد از آن مطرح شد که اسنودن در نامه ای که به یک سیاستمدار آلمانی خواستار کمک بین‌المللی شده تا آمریکا اتهامات جاسوسی علیه او را لغو کند و با او مانند یک خیانتکار رفتار نشود.

موضع گیری اسنودن در این زمینه از سوی هانس کریستین اشتروبل در برلین اعلام شد.

وی که یکی از اعضای حزب سبز و نماینده پارلمان آلمان است، همراه با دو نفر دیگر موفق شد روز پنجشنبه به مدت سه ساعت در محلی اعلام نشده در حاشیه مسکو با ادوارد اسنودن ملاقات و نامه او را دریافت کند.
هدف آقای اشتروبل از سفر به آلمان پی بردن به این مساله بود که آیا وی می‌تواند و تمایل دارد در برابر کمیته تحقیق پارلمان آلمان در مورد شنودهای آژانس امنیت ملی آمریکا شهادت دهد.

البته بعید به نظر می رسد که اسنودن بتواند به این منظور به آلمان مسافرت کند. زیرا در این صورت احتمال استرداد او به آمریکا وجود دارد. اسنودن ۳۰ ساله در نامه خود همچنین خواستار بخشش دولت آمریکا شده و علت افشاگری‌های خود را نقض نظام مند قانون توسط دولت آمریکا و وظیفه اخلاقی خود برای اقدام در برابر این قانون شکنی ها دانسته است.

در بخشی از نامه اسنودن آمده است: " دولت من کماکان اختلاف نظر را عیب می‌داند و به دنبال جرم قلمداد کردن اظهار نظرهای سیاسی با وارد آوردن اتهامات جنایی است تا جایی برای دفاع باقی نماند. اما بخواهیم صادقانه سخن بگوییم این اقدامات جانیت نیست و من ایمان دارم که با حمایت جامعه بین المللی، دولت آمریکا این رفتار مضر را کنار خواهد گذاشت."

اما روز یکشنبه کاخ سفید اعلام کرد هیچ پیشنهادی برای عفو اسنودن در دست بررسی نیست.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 13 آبان 1392  ساعت :03:20 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

زمان تغییر ویندوز اعلام شد

اگر هنوز هم از سیستم عامل 12 ساله مایکروسافت یعنی ویندوز XP استفاده می کنید براساس هشدار جدید این شرکت باید سیستم عامل خود را تا فروردین 93 ( آوریل 2014) تغییر دهید چرا که میزان آلوده شدن این سیستم عامل با بدافزارها پس از این تاریخ افزایش می یابد.

در تاریخ 8 آوریل سال 2014 (19 فروردین 1393) پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP رسما خاتمه می یابد و پس از این تاریخ این سیستم عامل قدیمی دیگر آپدیتهای امنیتی، هاتفیکسهای غیر امنیتی، پشتیبانی رایگان/غیر رایگان و آپدیتهای تکنیکی محتوایی دریافت نمی کند.

این امر الزاما به این معنا است که حفره های جدید روی این سیستم عامل، تأثیرگذار خواهند بود و مایکروسافت برای رفع آن کاری از پیش نمی برد.

در دومین سه شنبه هرماه میلادی مایکروسافت بسته های امنیتی جدید منتشر می کند که نوعا به صورت اتوماتیک توسط رایانه های ویندوزی دانلود و نصب می شود. هکرها در روزهای پس از آن یعنی روزهای چهارشنبه دستگاه هایی که این بسته ها را دریافت نکرده اند را هدف می گیرند، چرا که آنها پیش از آن آپدیتهای مایکروسافت را به دقت بررسی کرده و تلاش می کنند حفره هایی که مایکروسافت در این بسته ها سعی در اصلاح آن دارد را شناسایی کنند.

پس از آوریل 2014 این پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP خاتمه می یابد و اگر مشکل جدی برای کاربران آن ایجاد شود مایکروسافت از آنها پشتیبانی نخواهد کرد. از سوی دیگر مجرمان سایبر از حفره امنیتی مطلع شده و ویندوز XP برای رفع آن به روز نمی شود.

درحال حاضر نرخ آلوده شدن سیستم عامل XP نسبت به سایر ویندوزها بیشتر از سایر سیستم های عامل است که این میزان در مقایسه با ویندوز 8 به شش برابر می رسد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 13 آبان 1392  ساعت :03:18 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 3   123

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951057
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه