جنگ اپل و گوگل بر سر سيستم عامل اندرويد

جنگ اپل و گوگل بر سر سيستم عامل اندرويد

اپل مدعي است كه فناوري اصلي به كار رفته در سيستم عامل اندرويد گوگل از ابداعات اين شركت است.

روزنامه لوموند با استناد به متن شكايت‌نامه اپل از اچ‌تي‌سي نوشت كه اپل از سال ۲۰۰۲، حقوق مربوط به ثبت اختراعي را كه پايه اندرويد است به ثبت رسانده است.

به گزارش ايتنا از همكاران سيستم دادگاه آمريكا در ابتداي بازگشايي پرونده شكايت اپل گمان كرد كه اچ‌تي‌سي اين اختراع را از اپل دزديده است، اما بررسي‌هاي بيشتر نشان داد اين سيستم عامل اندرويد است كه به اين فناوري مجهز است.

آنها همچنين متوجه شدند كه اين برنامه توسط يكي از مهندسان سابق شركت اپل كه در حال حاضر در استخدام گوگل است، به سرقت رفته است.

اندي رابين كه در فاصله سال هاي ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ در اپل كار مي‌كرد، همان مدير محصول و مخترع سيستم عامل اندرويد است.
رابين پس از آن به‌عنوان ناظر بخش سيستم عامل به استخدام گوگل درآمد.

وكلاي اپل در متن شكايت‌نامه خود نوشته‌اند كه رابين وقتي اوايل سال ۱۹۹۰ در اپل بعنوان يك مهندس تازه كار مشغول فعاليت بود، به طور مستقيم به اين اختراع دسترسي داشت و در جريان تمام كارهاي صورت گرفته در آن بود، پس جاي تعجب نيست كه اين اختراع در سيستم عامل اندرويد مورد استفاده قرار گرفته باشد.

اپل تاكنون دادگاه‌هاي موفقي در برابر توليد‌كنندگان محصولات تحت سيستم عامل اندرويد داشته است، اما تاكنون به طور مستقيم با گوگل درگير نشده است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 اسفند 1392  ساعت :06:12 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

پشتيباني از ويندوز ويستا SP1 متوقف شد

پشتيباني از ويندوز ويستا SP1 متوقف شدشرکت مايکروسافت هفته گذشته پشتيباني از نسخه ۱ Service pack ويندوز ويستا را متوقف کرد.

به گزارش ايتنا از همكاران سيستم، شرکت مايکروسافت ضمن توقف پشتيباني ۱ Service pack ويندوز ويستا در هفته گذشته به کابران اين نسخه از ويندوز پيشنهاد داد زين پس از ويندوز ۷ استفاده کنند يا ويندوز ويستا خود را به تازه‌ترين نسخه اين سيستم عامل ارتقا دهند.

تاکنون دو Service Pack براي ويندوز ويستا ارائه شده است، پشتيباني براي Service Pack ۱، سه شنبه هفته گذشته متوقف شد در حالي که پشتيباني از Service Pack ۲ تا ۱۰ آوريل ۲۰۱۲ ادامه مي‌يابد و پشتيباني گسترده از اين نسخه سيستم عامل ويستا تا ۱۱ آوريل ۲۰۱۷ نيز محدود مي‌شود.

پايان پشتيباني از ۱ Service pack ويندوز ويستا به معناي پايان زمان ارائه آپديت‌هاي امنيتي براي اين سيستم عامل است.

در وبلاگ گروه ويندوز شرکت مايکروسافت آمده است که ما به کاربران پيشنهاد مي‌دهيم که سيستم عامل خود را به ويندوز ۷ ارتقاد دهند، اين سيستم عامل بيشترين سرعت فروش در تاريخ بازارهاي فروش سيستم عامل را داشته و تاکنون ۴۰۰ ميليون نسخه از اين سيستم عامل به فروش رسيده است.

کاربران ويندوز ويستا همچنين مي‌توانند سيستم عامل قديمي خود را به Service Pack ۲ ارتقا دهند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 اسفند 1392  ساعت :06:11 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

سه خطای رایج در وعده‌غذایی صبحانه

به گزارش افکارنیوز، سایت اینترنتی وومنزهلث در گزارشی منتشر کرد: کارشناسان سلامت و تغذیه معتقدند که انتخاب موادغذایی مناسب برای وعده صبحانه ضروری است و اگر این انتخاب درست نباشد می‌تواند تاثیر عکس داشته باشد و حتی موجب چاقی شود.

به گفته این کارشناسان، سه اشتباه معمول که اکثر مردم در انتخاب مواد خوراکی صبحانه انجام می‌دهند و باید اصلاح شود عبارتند از:

- آب پرتقال در مقایسه با خود میوه پرتقال، مقدار بیشتری قند و کالری دارد و به همین دلیل افراد برای آنکه فیبر خوراکی بیشتری دریافت کنند و مدت زمان طولانی‌تری نیز احساس سیری داشته باشند، توصیه می‌شود که خودِ پرتقال را به جای آب این میوه بخورند.

- برخی افراد تمایل به خوردن ماست‌میوه‌ای در وعده صبحانه دارند. ماست کم‌چرب به عنوان ماده‌ای لبنی انتخاب مناسبی برای صبحانه است اما ماست‌میوه‌ای حاوی قند زیاد است و مصرف آن در واقع کالری اضافی وارد بدن می‌کند.

- مصرف غلات مغذی در وعده صبحانه نیز می‌تواند مفید باشد اما با این حال نباید در خوردن آنها زیاده‌روی کرد. بیشتر افراد در هر وعده صبحانه حجم زیادی غلات را به دفعات بیشتر مصرف می‌کنند که همین امر موجب می‌شود بیش از نیاز بدن‌شان کالری دریافت کنند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 اسفند 1392  ساعت :12:48 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

استفاده از ریشه درختان به عنوان سیم های مدارهای الکترونیکی

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه ساینس، محققان با قرار دادن دانه گیاه در یک ساختار مارپیچ مانند، توانستند نحوه رشد ریشه گیاه را کنترل کرده و از آن برای برقراری ارتباط الکتریکی بین دو الکترود از جنس آلومینیوم بهره بگیرند.این مدار عجیب، متشکل از دو الکترود آلومینیومی است که درون قطرات آب مقطر قرار گرفته و توسط یک مسیر مارپیچ به یکدیگر متصل شده اند. محققان اختلاف پتانسیلی بین 2 تا 12 ولت بین الکترود ها اعمال کردند تا میزان رسانش پتانسیل گیاه را اندازه گیری کنند. نتیجه این اندازه گیری، پتانسیل خروجی را به عنوان کسری از پتانسیل ورودی به دست می دهد.

در این آزمایش مشخص شد میزان مقاومت گیاه در برابر جریان در طول زمان تغییر می کند و معمولاً پتانسیل خروجی بین 5/1 تا 2 ولت کمتر از پتانسیل ورودی است؛ به عبارت دیگر پتانسیل نوسان دارد.

این نوسان دوره ای ولتاژ، تا حدی ایجاد نویز می کند. این مشکلی است که انتظار می رود با پیشرفت روش های نوین رشد ریشه درون ساختار های سیلیکونی، برطرف شود و زمینه مناسب برای تولید مدارات الکترونیکی هیبریدی فراهم گردد.

ایده اصلی این طرح از آنجا نشات می گیرد که اندام های هر موجود زنده ای، از جمله انسان، تاحدی رسانش الکتریکی دارند و بنابراین می تواند به عنوان یک سیم عمل کند.

البته مشکل در اینجاست که تمام موجودات نمی توانند در یک دوره زمانی طولانی بدون حرکت و رشد باقی بمانند. اما گیاهان ماهیتاً بدون حرکت هستند و با دریافت موادغذایی و آب کافی، مدت زمان طولانی به حیات خود ادامه می دهند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 اسفند 1392  ساعت :12:43 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

ارتش تایلند از ردیابی هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی خبر داد

 

به گزارش ایرنا، مقامات ارتش تایلند روزچهارشنبه اعلام کردند در اطلاعات رادارها، موردی را مشاهده کرده اند که امکان دارد نشانه ای از هواپیمای از دست رفته باشد.

این هواپیما بامداد روز شنبه گذشته با 239 مسافر و خدمه در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و 26 کشور از جمله تایلند بدنبال یافتن اثری از این هواپیما هستند.

تعداد زیادی هواپیما و کشتی در حال بررسی و جستجو در دو قوس بزرگ و دالان هوایی از استرالیا تا آب های جنوب اقیانوس هند برای یافتن اثری از این هواپیمای بویینگ 777 هستند.

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 28 اسفند 1392  ساعت :12:36 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

هک چهار مرورگر تنها در5دقیقه

نتایج حاصل از گردهمایی امنیتی Pwn۲Own نشان داد که هیچ یک از مرورگرهای اینترنتی معمول و کاربردی در مقابل هکر‌ها ایمن نیستند.
 در این گردهمایی ۷ گروه مختلف شامل هکرهای انفرادی و تیم‌های هکری حضور یافتند تا مرورگرهای اینترنتی فایرفاکس، Internet Explorer، Chrome و Safari را از روی سرگرمی هک کنند که این اقدام به کمک نرم‌افزار Flash شرکت Adobe صورت گرفت.
هکر‌ها برای رسیدن به هدف یاد شده اقدامات تبهکارانه گسترده‌ای انجام ندادند و تصمیم نداشتند اقدامات آن‌ها در خارج از فضای مسابقه تبعات گسترده داشته باشد. با این وجود، هکر‌ها به راحتی توانستند مرورگرهای اینترنتی یاد شده را هک کنند که این امر کاربران و کار‌شناسان را بسیار نگران کرد. نکته جالب اینجاست که هر چهار مرورگر اینترنتی یاد شده در کمتر از ۵ دقیقه هک شدند.
در پایان این مسابقه اطلاعات مربوط به هک‌های صورت گرفته طی کنفرانس Chamber of Disclosures در اختیار شرکت‌های تولیدکننده مرورگرهای اینترنتی قرار داده شد. تمامی این شرکت‌ها هم اعلام کردند که برای رفع حفره‌های امنیتی کشف شده اقدام می‌کنند.
لازم به ذکر است که برندگان این رقابت برای هک کردن مرورگرهای اینترنتی در مجموع ۴۵۰ هزار دلار جایزه گرفتند.

آی تی ایران

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 27 اسفند 1392  ساعت :06:01 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

دشمنان اینترنت در سال 2014

io em.jpg

سازمان گزارشگران بدون مرز همانند سال‌های گذشته و به مناسبت روز جهانی مبارزه با سانسور (12 مارس)، فهرست دشمنان اینترنت در سال 2014 را منتشر کرده است.
در این گزارش ۳۱ نهاد به عنوان دشمن اینترنت معرفی شده‌اند که سه‌ تای آنها متعلق به کشورهای دموکراتیک هستند: مرکز توسعه تله‌ماتیک در هند، مرکز کنترل ارتباطات مخابراتی در بریتانیا (GCHQ) و آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که چندی است به واسطه افشاگری‌های کارمند سابق‌اش، با انتقاد شدید جهانی مواجه شده است.
به طور کلی باید گفت که افشاگری ادوارد اسنودن

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 27 اسفند 1392  ساعت :05:59 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 13   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951051
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه