عجایب هندی:سه طلاقه کردن زنان به شیوه هندی

ایرنا، براساس سنتی که در بین مسلمانان هند رایج است ، مرد تنها با گفتن سه بار کلمه طلاق ،بدون پذیرش هیچ گونه مسئولیت وتکلیفی درقبال همسر و کودکان، آنها را ترک وهمسر دیگری اختیار می کند.
در سالهای اخیر با رشد فناوری ارتباطی بسیاری از مردان حتی به خود زحمت گفتن سه بار طلاق را هم نمی دهند و با فرستادن ایمیل ،پیامک و یا ارسال پیام از طریق شبکه های اجتماعی به زندگی مشترک خود پایان می دهند.

'صفیه اختر ' از فعالان حقوق زنان می گوید در سال 2014 از 235 موردی که به عدالتخانه های شریعت رفته اند،80 درصد مربوط به طلاق شفاهی بوده است.

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 19 آذر 1395  ساعت :10:06 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

نمونه شجاعت عملی و گفتاری زنان دوره جاهلیت

زندگی قبیلگی پر از جنگ و خون ریزی باعث شده بود تا شجاعت یکی از خصوصیات اخلاقی افراد به شمار بیاید و در چنین جامعه‌ای زندگی می‌کردند. زنان نیز همچون مردان در پرتو زنگی این چنینی روحیه‌ی شجاعت داشتند. شجاعت به صور مختلف در زندگی آنها نمایان است.

 

 

ادامه مطلب مراجعه کنید

نوشته شده در : جمعه 12 آذر 1395  ساعت :06:37 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

قورت دادن آدامس واقعا خطرناک است؟/از افسانه تا واقعیت

خبرآنلاین/ حتما شما هم از زمان کودکی هشدارهای مختلفی درباره مضرات قورت دادن آدامس شنیده‌اید و حتی بعضی‌ها گفته‌اند که آدامس 7 سال در معده‌تان باقی می‌ماند! اما این حرفها چقدر واقعیت دارد؟

>>>به ادامه مطلب مراجعه کنید

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 13 آبان 1395  ساعت :08:49 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

قطب شمالی «زحل» شش ضلعی شد+تصاویر

ماهواره فضایی کاسینی وابسته به ناسا تصاویری را مخابره کرده است که یک طرح شش ضلعی بزرگ را در قطب شمالی سیاره زحل نمایان می‌کند.

خبرگزاری فارس، ستاره‌شناسان بر اساس آخرین یافته‌های خود اعلام کردند قطب شمالی سیاره زحل به صورت باورنکردنی یک شکل شش ضلعی را روی خود نمایان کرده و تغییر رنگ داده است.

قطب شمالی سیاره زحل که تاکنون هیچ گونه شکل خاصی را نشان نمی‌داد و هم‌اکنون می‌توان یک تصویر شش ضعلی را روی آن مشاهده کرد. همچنین تا پیش از این منطقه مذکور به رنگ آبی مشاهده می‌شد که طی چند روز گذشته رنگ آن زرد شده است.

>>> ادامه مطلب+تصاویر

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 12 آبان 1395  ساعت :05:37 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

چرا از تاریکی می‌ترسید؟/همه دلایل یک دلهره تاریخی

ایسنا نوشت: یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که ترس از تاریکی یک مسئله است که از تاریخ اولیه بشر بوده و تاکنون نیز ادامه دارد.
مجله نیویورک برخی توضیحات علمی برای نیکتوفوبیا((nyctophobia یا ترس غیر منطقی از شب و تاریکی ارائه داده است. هزاران سال قبل تاریکی نمادی از خطر ، فعالیت شکارچیان و دوری از سرپناه و جامعه بود.

>>>> ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 12 آبان 1395  ساعت :05:32 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 124   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951022
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه