برداشت فلفل قرمز

برداشت فلفل قرمز در ناحیه بوگرا در بنگلادش موجب شده است فرش قرمز وسیعی به چشم بخورد که بسیار گسترده است و تا چشم کار می‌کند فلفل قرمز دیده شود. 

ناحیه بوگرا هر ساله مقدار وسیعی برداشت فلفل دارد که حجم زیاد آن باعث می‌شود این محصول به کشورهای دیگر نیز صادر شود. 

بیش از 2000 کارگر در 100 مزرعه فلفل هنگام برداشت محصول مشغول به کار می‌شوند و تمام روز را در حال چیدن هستند. ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 8 اسفند 1395  ساعت :09:20 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

_خستگی دیوانه وار...

شب شده است و در خیال های خود شناورم

می رسیّ و با خودم تو را به خواب می برم

می برم تو را به خواب، درد محو می شود

با تو خوب می شوند زخم های بسترم

دست مرگ سنگ می زند به قاب پنجره

می پرند خواب های شیشه ایم از سرم

چشم باز می کنم ولی به جای خالی ات

مرگ منتظر نشسته است در برابرم

چشم های باز مانده ی مرا بیا ببند

خشک شد به در بدون تو نگاه آخرم

سیده تکتم حسینی...

 ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : یک شنبه 8 اسفند 1395  ساعت :09:10 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

دانشمندان به دنبال هشتمین قاره جهان

دو دهه تحقیق و گردآوری اطلاعات توسط دانشمندان، وجود قاره‌ای جدید را مشخص کرده که قطعه زمینی پهناور با تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای یک قاره است و تقریبا تمام آن زیر آب قرار دارد.ادامه مطلب

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 7 اسفند 1395  ساعت :03:52 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

دوسوم مردم جهان هرگز برف ندیده‌اند

چین با 1.37 میلیارد ساکن پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود و شرایط جغرافیایی چین به گونه‌ای است که بیشتر مردم آن برف را از نزدیک دیده‌اند. حتی نیمه جنوبی چین که در منطقه گرمسیری قرار دارد هم توفان‌های موسمی برفی را تجربه کرده است.

 

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تنها 5 درصد مردم چین تا به حال از نزدیک برف را مشاهده نکرده‌اند که این رقم معادل 70 میلیون نفر محاسبه می‌شود.

هند با 1.31 میلیارد نفر جمعیت دومین کشور شلوغ جهان محسوب می‌شود و از نظر جغرافیایی شرایط آن به گونه‌ای است که بخش اعظم هندی‌ها تاکنون از نزدیک برف را ندیده‌اند. برخی از آنها برای تماشای برف از نزدیک تورهای مسافرتی می‌روند به هیمالیا سفر می‌کنند.

طبق آخرین آمار منتشر شده حدود 95 درصد مردم هند معادل 1.2 میلیارد نفر تا کنون بارش برف را از نزدیک ندیده‌اند.

در آمریکا شرایط به صورت متفاوت دنبال می‌شود. طی نیم قرن گذشته بیشتر ساکنان ایالات متحده که مهاجران آنها را تشکیل می‌دهند در مناطق جنوبی این کشور ساکن شدند تا میانگین دمای هوا بالاتر باشد. بسیاری از مردم آمریکا در مناطقی زندگی می‌کنند که احتمال بارش برف در آنها بسیار کم است و با این وجود گفته می‌شود بخش اعظم ساکنان این کشور دستکم یک بار برف را از نزدیک مشاهده کرده‌اند.

کشور آمریکا 324 میلیون نفر جمعیت دارد که 5 درصد آنها معادل 15 میلیون نفر هرگز برف را از نزدیک ندیده‌اند.

در مجموع اعلام شده است دوسوم ساکنان کره خاکی در طول زندگی خود هرگز برف را از نزدیک مشاهده نمی‌کنند و نمی‌توانند آن را لمس کنند.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : جمعه 6 اسفند 1395  ساعت :12:50 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

اسراری درباره «لئوناردو داوینچی»

«لئوناردو داوینچی» از بزرگترین مخترعان و نقاشان تاریخ محسوب می‌شود که بررسی روی آثار او نشان می‌دهد این مرد ایتالیایی از باهوش‌ترین افراد در طول تاریخ بوده است.

 

داوینچی که سال 1452 میلادی متولد شد و در سن 67 سالگی از دنیا رفت، نقاشی‌های ارزشمندی را از خود به جا گذاشت که از جمله آنها می‌توان به مونالیزا، شام آخر، مرد ویتروویَن و ... اشاره کرد.ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 5 اسفند 1395  ساعت :11:35 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

افزایش یادگیری مغز با حداقل ۱۵ دقیقه خواب در طول روز

محققان مرکز سلامت دانشگاه هاروارد دریافتند چرت زدن کوتاه در طول روز می‌تواند قدرت حل مسائل به صورت خلاقانه، حافظه و قدرت یادگیری را افزایش دهد.

پیش از این بررسی‌های مختلف، ارتباط مستقیم میان خواب و یادگیری را نشان داده بود و این بار دانشگاه هاروارد نشان داد چرت زدن‌های کوتاه در طول روز به صورت مستقیم بر این مسئله تأثیر می‌گذارد.

در این مطالعه از افراد خواسته شد چند کلمه نامرتبط را حفظ کنند، یک پازل پیچیده را حل کنند و رابطه میان اعدادی که با نظم نامشخص پشت سر هم قرار گرفته‌اند را بفهمند. نحوه فعالیت هر یک از این افراد به دقت مورد تحلیل قرار گرفت و به نیمی از آنها اجازه داده شد در طول فعالیت مذکور 45 دقیقه بخوابند. کارشناسان در پایان بررسی دریافتند گروهی که اجازه خوابیدن داشتند، مسائل را بهتر حل کردند.

پیش از این محققان آلمانی به این نتیجه رسیده بودند که چرت زدن به مدت 6 دقیقه در روز باعث می‌شود افراد 30 کلمه نامرتبطی که پیش از خوابیدن آنها را حفظ کرده بودند، به راحتی به خاطر بیاورند.

محققان آمریکایی با این بررسی‌ها اعلام کردند 15 تا 20 دقیقه چرت زدن در طول روز می‌تواند تأثیرات مثبت خود را در فرآیند یادگیری و افزایش قابلیت‌های حافظه برجا بگذارد.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : چهارشنبه 4 اسفند 1395  ساعت :04:41 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

فرمان ریش

روسیه؛پتر کبیر رویاهایش را به واقعیت تبدیل می کند!

          پتر کبیر برای غربی کردن روسیه برانداختن سنن قومی و آداب و رسوم دیرینه مردم کشورش را ، به غلط وجهه همت قرار داده بود.از جمله،وی گمان می کرد که علت عقب ماندگی مردم روسیه نوع آرایش سر و صورت پوشش لباس و آداب و مراسم خاص آنان است؛به همین دلیل "فرمان ریش" را صادر کرد.به موجب فرمان ریش همه مردم روسیه (به غیر از روحانیون مسیحی) می باید ریش خود را می تراشیدند.البته او بزرگوارانه (!) به آنان اجازه داده بود که سبیل های خود را همچنان نگه دارند.از دیگر نشانه های عقب ماندگی روسیه در نظر پتر کبیر،قبای بلند مردان بود؛.از این رو دستور داد که هر کس به مسکو می آید قبایش را تا زانو ببرد یا جریمه بلندی آن را بپدازد.زنان را نیز وادار ساخته بود لباس های غربی بپوشند،سیگار بکشند و با مردن معاشرت کنند.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : چهارشنبه 4 اسفند 1395  ساعت :11:29 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 124   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951023
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه