فهرست ۱۲ میکروب خطرناک منتشر شد

سازمان بهداشت جهانی اسامی دوازده رده میکروبی را اعلام کرده که به علت مقاومت روز افزون به آنتی‌بیوتیک نیازمند تولید "فوری" آنتی‌بیوتیک‌های جدید هستند.ادامه مطلب

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 12 اسفند 1395  ساعت :04:40 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

خاطرات سفر به قلمرو طالبان/انگار نیروهای طالبان را از روی هم «شبیه‌سازی» کرده بودند

فهمی هویدی، نویسنده‌ی سرشناس مصری، از نویسندگان و متفکرین «اسلام‌گرا»ی جهان عرب محسوب می‌شود (البته با تعریف خاصی که «اسلام‌گرایی» در بین برخی نیروهای به اصطلاح معتدل عربی- ترکی وجود دارد) و نسبت به انقلاب اسلامی نیز نگاه مثبتی دارد. فهمی هویدی در دوران حکومت طالبان، دو بار به افغانستان سفر کرد، یک بار در سال 1998 (یعنی دو سال پس از روی کار آمدن آن رژیم) و یک بار دیگر در سال 2001 (به همراهی هیئتی از علمای مسلمان برای قانع کردن طالبان به عدم تخریب مجسمه‌های بودا در بامیان). هویدی خاطراتش از این دو سفر را در همان سال 2001 (و تنها مدت کوتاهی پیش از سقوط طالبان) در کتابی با عنوان «طالبان، سپاهیان خدا در نبردی اشتباهی!» منتشر کرد.

نگاه هویدی که خالی از نوع همدلی با طالبان نیست می‌تواند کمک فراوانی به فهم حکومت و رفتارهای طالبان و طالبانی‌ها داشته باشد. خصوصا که ذکر اشکالات طالبان از طرف هویدی، هرگز به عنوان ایراد گرفتن‌های دشمنانانه تلقی نخواهد شد. البته در مقابل، ذکر برخی نکات مثبت توسط هویدی هم باید با اندکی تردید نگریسته شود و صحت آن تا زمان عدم تأیید توسط منابع بی‌طرف دیگر، دستکم به صورت «محتمل الرد و التأیید» تلقی گردد (دلیل این امر نه دروغگویی راوی، بلکه ذهنیت نه چندان منفی او نسبت به طالبان است).

قسمت اول/انگار نیروهای طالبان را از روی هم «شبیه‌سازی» کرده بودند


 

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 12 اسفند 1395  ساعت :01:49 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

رابطه رشته تحصیلی و تروریست شدن

رابطه عجیبی بین کسانی که رشته های غیر علوم انسانی بلاخص فنی و مهندسی خوانده اند  با گرایش انها به اقدامات تروریستی و تفکرات بنیادگرایی وجود دارد. طبق تحقیقات چون تحصیلات این افراد اجازه تفکر منعطفانه را نمیدهد گرایش شدیدی به رادیکالیسم یا احزاب تندرو دارند.
@irdiplomatادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : چهارشنبه 11 اسفند 1395  ساعت :05:32 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

خروپف و دیپلمات

هنگامى كه به گروگان هاى سفارت آمريكا در تهران اختيار داده شد كه يك نفر از آن ها به انتخاب خودشان اول از همه آزاد شود، همه آن ها شخصى كه زياد خروپف ميكرد را انتخاب كردند!

کانل تفسیر سیاسی:

@irdiplomatادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : چهارشنبه 11 اسفند 1395  ساعت :05:29 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

ربات‌های ویکی‌پدیا با هم "درگیر" هستند

محققان دانشگاه آکسفورد به این نتیجه رسیده‌اند که ربات‌های ویرایشگر ویکی‌پدیا مدت زیادی است که با هم درگیر هستند و متن‌های یکدیگر را ویرایش می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، ویکی‌پدیا از چندین ربات ویرایشگر برای ویرایش متن‌هایش استفاده می‌کند و محققان به این نتیجه رسیده‌اند که این ربات‌ها مدت 10 سال است که در مواردی خلاف هم عمل کرده و متون یکدیگر را مجددا ویرایش کرده و تغییر می‌دهند.

دکتر ملینا تسوتکوا عضو موسسه مطالعات اینترنتی دانشگاه آکسفورد گفت: ما در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدیم که ربات‌ها در محیط‌های با فرهنگ متفاوت رفتارهای متفاوتی از خود بروز می‌دهند و تعارضات بین آنها با تعارضات بین کاربران انسانی کاملا متفاوت است.

ویکی پدیا از ربات‌ها برای چک کردن صحت اطلاعات، اصلاح غلط‌های املایی و نگارشی و سالم بودن لینک‌ها استفاده می‌کند. نکته جالب توجه این است که این ربات‌ها برای داشتن ارتباط با یکدیگر طراحی نشده‌اند و این موضوع گستردگی دنیای هوش مصنوعی و ناشناخته ماندن برخی جنبه‌های آن را نشان می‌دهد.

محققان دانشگاه آکسفورد در همکاری با موسسه آلن تورینگ در انگلیس به چندین مورد از این تعارضات در فاصله سال‌های 2001 تا 2010 در بیش از 13 زبان مختلف ویکی‌پدیا برخورده‌اند.

تعداد تعارضات در زبان‌های پرتغالی و آلمانی بیش از دیگر زبان‌ها در ویکی‌پدیا بوده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که در زبان آلمانی 24 بار تعارض بین ربات‌ها رخ داده است.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : سه شنبه 10 اسفند 1395  ساعت :09:27 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عجیب ترین گورستان های جهان

عجیب ترین گورستان های جهانگورستان‌های عجیب غریبی درسراسر جهان قرار دارد که مختص دفن انسان‌ها نیست. 

 

در اکثر کشورها از گورستان اتومبیل‌ها گرفته تا گورستان تانک‌های جنگی و حتی تلفن‌های عمومی وجود دارد. 

تصاویر برخی از این گورستان‌ها را در ادامه مطب مشاهده می‌کنید. 

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 10 اسفند 1395  ساعت :05:42 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 124   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 947838
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه