مجازات حبس ابد برای کشتار گاو در هند

به گزارش ایرنا، بر اساس این قانون ،10 سال زندان نیز برای افرادی که به هنگام انتقال گاو به کشتارگاه دستگیر شوند، در نظر گرفته شده است .


'پرادیپ سینگ جادجا' وزیر قانون ایالت گجرات گفت که گاو یک حیوان نیست بلکه نمادی از زندگی جهانی است و هر فردی به گاو رحم نکند دولت نیز به او رحم نخواهد کرد.
گاو در آیین هندو ،حیوانی مقدس است و کشتار آن در بسیاری از ایالت های هند غیر قانونی و جرم محسوب می شود.
اجرای قوانین سختگیرانه برای کشتار گاو باعث شده بسیاری از اقلیت ها ازجمله مسلمانان ، مسیحیان و دیگر افراد برای تهیه گوشت با مشکل مواجه شوند.
با پیروزی حزب راستگرای بهارتیا جاناتا(بی جی پی) در انتخابات ایالت اوتارپرادش ،فعالیت هندوهای افراطی برای محافظت از گاو و جلوگیری از فعالیت کشتارگاهها و قصابی ها افزایش یافته است .
'یوگی ادیتیانات' سروزیر جدید ایالت اوتارپرادش ،از زمان به دست گرفتن دولت در این ایالت از ماه مارس سالجاری اقدام به بستن کشتار گاه ها و قصابی ها در این ایالت کرده است.
تعدادی از قصابی ها و کشتارگاهها در ایالت اوتارپرادش در اعتراض به اقدامات سختگیرانه دولت این ایالت دست به اعتصاب زدند که این امر باعث کمیاب شدن گوشت مرغ و گوسفند در این ایالت شده است.
در بسیاری از بزرگراههای هند گروههای 'حفاظت گاو' اقدام به بازرسی کامیون ها برای جلوگیری از جابجایی این حیوان می کنند.
در سال 2015 محمد اخلاق 52 ساله به اتهام نگهداری گوشت گاو در یخچال منزلش در حمله هندوهای افراطی کشته می شود.
پلیس پس از قتل وی در گزارشی اعلام کرد گوشت نگهداری شده در یخچال وی ،گوشت گاو نبوده است.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : شنبه 12 فروردین 1396  ساعت :06:12 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

خودکارهای سحرآمیز هندی برای قبولی در امتحانات

تابناک با تو|می توان گفت که امتحان کابوس مشترک بسیاری از دانش آموزان در دوران تحصیل است. فاصله بین شکست تا پیروزی و نتیجه یک سال زحمت، پاسخ دادن به پرسش هایی است که در یک یا چند صفحه آمده است.

حتی اگر از دانش آموزان زرنگ و کوشا هم باشید، دلیل نمی شود که از امتحانات نترسید. نگرانی و ترس همراه همیشگی شب های طولانی امتحان برای رسیدن به رویای فارغ التحصیلی است.
برای فروکش کردن ترس از امتحانات یک معبد هندی اخیراً راه حل عجیبی را برای این موضوع اندیشیده است، راه حل برای قبول شدن در امتحانات بدون ترس و اضطراب. 

ادامه مطلب مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 9 فروردین 1396  ساعت :11:48 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

فیلم/ درس‌هایی که به هیچ دردی نخورد/ به من چه! = sin x + cos x

بالاخره یکی پیدا شد دغدغه ما محصلان بدبخت رو اینجوری بگه

بسیاری از درس‌های دوران تحصیل چه در دوره‌های راهنمایی و دبیرستان و چه در دانشگاه هیچ‌گاه به کار نمی‌آید و تنها وقت محصلان با حفظ کردن آن‌ها پر می‌شود!

 ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : سه شنبه 8 فروردین 1396  ساعت :04:24 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

چای سفید؟؟؟+تصاویر

چای سفید نوعی چای است که از جوانه‌ها و گلبرگ‌های تازه گیاه چای به دست می‌آید. برای جلوگیری از اکسایش، این گلبرگ‌های تازه را در نور طبیعی آفتاب خشک کرده و سپس مراحل بعدی تهیه چای را طی می‌کنند.

نام گذاری چای سفید، ناشی از پرزهای سفید نقره‌ای جوانه‌های نشکفته گیاه چای است که به آن ظاهری سفید می‌دهد، هر چند دم کرده آن به رنگ زرد کم رنگ است.

 

چای سفید از غنچه‌های نورس و باز نشده برگ‌های چای تهیه می‌شود و همین مسئله موجب شده تا چای سفید این روزها در بسیاری از کشورهای مشرق زمین به ویژه چین و هند در گروه گران‌ترین چای‌ها و دمنوش‌های طبیعی شناخته شود.

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 8 فروردین 1396  ساعت :04:13 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

عجیب‌ترین طلاق‌های سال 95

فرادید| همیشه روی میز قضات دادگاه خانواده پرونده‌هایی هستند که مرورشان آدم را شوکه می‌کند. زوج‌های عاشقی که بی‌هیچ دلیل محکم و قانع‌کننده‌ای، به سادگی تصمیم به جدایی از هم می‌گیرند. انگیزه‌هایی عجیب و بی‌اهمیت که زوج‌های جوان و حتی پیر را به دادگاه خانواده کشانده است

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 6 فروردین 1396  ساعت :09:23 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

خواندنی:نخستین باران 4.5 میلیارد سال قبل روی زمین باریده است

باران در اصل از قطرات آب تشکیل می‌شود و برای ادامه حیات تمام موجودات زنده لازم است. ولی محققان مرکز «علوم طبیعت» در فرانسه بر پایه مطالعات جدید خود اعلام کردند نخستین باران‌ها روی کره زمین از آهن تشکیل شده بود.

بر اساس این بررسی مشخص شد 4.5 میلیارد سال قبل بخار ایجاد شده از سنگ‌های فضایی در برخورد با سیاره ما توده‌ای از سنگ و آهن را در جو کره زمین ایجاد کرد و این توده سپس در قالب باران به سطح کره زمین ‌رسید.

در یک بررسی مجزا محققان همچنین فسیل‌هایی را کشف کردند که قطرات باران در 2.7 میلیارد سال قبل را در منطقه آتشفشانی آفریقای جنوبی نشان می‌دهد.

در قرن نوزدهم میلادی برای نخستین بار اصطلاح «باران اسیدی» مورد استفاده قرار گرفت و گفته شد این باران‌ها بخار فولاد ضدزنگ و گازهای ناشی از فرسایش سنگ آهک و سنگ مرمر را شامل می‌شوند. با این وجود باران‌های معمول امروزی همچنان اسیدی هستند که البته درصدی کمی از مواد آلاینده مذکور را در خود جا داده‌اند.

باران اسیدی برای انسان مضر است. ولی محققان می‌گویند در سیاره زحل باران با قطرات متان می‌بارد که هیچ موجود زنده‌ای نمی‌تواند زیر آن زنده بماند. در سیاره‌های زحل و مشتری قطرات باران هلیوم را هم شامل می‌شوند که گازهای تولید شده از آن بسیار کشنده هستند.

بر اساس اطلاعات ثبت شده در کتاب رکوردهای جهانی گینس، شدیدترین باران تاریخ در شهر چِراپونجی هند باریده است. این باران در سال 2014 میلادی به مدت 48 ساعت به صورت متاولی بارید و بر اساس آن آب به ارتفاع بیش از 250 سانتی‌متر روی سطح زمین جمع شد.|فارس نیوزادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : شنبه 5 فروردین 1396  ساعت :04:51 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

ویدئو:گوگل از ما چه می داند

تابناک|گوگل در حال حاضر یک بانک اطلاعاتی بزرگ در جهان است که نه تنها به شما اطلاعات فراوانی در زمینه های مختلف ارائه میکند بلکه اطلاعات عظیمی از کاربران خود ثبت میکند. در این ویدیو فرا میگیریم که چگونه میشود دید که گوگل از ما چه میداند؟

دانلود فیلمادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : جمعه 4 فروردین 1396  ساعت :11:04 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 124   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 947827
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه