میانگین زمان رازداری زنان ۴۷ ساعت است

زنان معمولاً به رازداری مشهور نیستند ولی در بررسی علمی که بر روی رازداری آنان انجام شد مشخص شد که به طور متوسط نمی‌توانند بیش از ۴۷ ساعت رازی را پیش خود نگهدارند. محققان دریافته‌اند که زنان تمایل شدیدی دارند مطلبی را که شنیده‌اند سریعاً به دیگران نیز بگویند. بسته به نوع شایعه، نامزد، همسر، بهترین دوست یا مادر کسانی هستند که زنان معمولاً بیشتر به آن‌ها اطلاعات می‌دهند.

این تحقیق که بر روی ۳۰۰۰ نفر خانم بین ۱۸ و ۶۵ سال انجام شد مشخص کرد که از هر ده زن چهار تا از آن‌ها نمی‌تواند رازی را نگهدارد هرچند که آن راز بسیار شخصی یا محرمانه باشد. همچنین مشخص شد که الکل باعث می‌شود که آن‌ها راحت‌تر رازها را لو بدهند. همچنین مشاهده شد که بیش از یک چهارم خانم‌ها (۲۷ درصد) مطلبی که شنیده بودند را در روز بعد فراموش کرده‌اند.|fa-ct.irادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : پنج شنبه 31 فروردین 1396  ساعت :04:32 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

کل آب های روی زمین

 

قطره‌ی بزرگ‌تر کل آب‌های زمین است. قطره‌ی کوچک‌تر آب‌های شیرین زیرزمینی، دریاچه‌ها، مرداب‌ها و رودخانه‌هاست و کوچک‌ترین قطره آب‌های شیرین دریاچه‌ها و رودخانه‌ها می‌باشد. |وب سایت علمی فکتادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : چهارشنبه 30 فروردین 1396  ساعت :07:52 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

گزارشی از نخستین بازی تیم ملی فوتبال افغانستان و ایران+تصاویر

بخش افغانستان خبرگزاری فارس|برای اولین بار، بازی فوتبال در سال 1302 خورشیدی و در زمان «امان الله خان» در مدرسه حبیبیه توسط آموزگاران خارجی در کابل پایتخت افغانستان رایج شد.

اولین تیم فوتبال افغانستان که همگی از شاگردان دبیرستان حبیبیه کابل بودند، در قلعه حشمت خان کابل تمرین می‌کردند.|ادامه مطلب

 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 30 فروردین 1396  ساعت :02:12 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

مدل موهایی که در کره شمالی مجاز است+ تصاویر

خبرگزاری تسنیم، دیلی میل مدعی شده اخبار از کره شمالی حاکی از آن است که در این کشور مردم حق دارند موی خود را به 15 مدل کوتاه کنند. بروشورهای موجود به زنان و مردان این کشور کمک می‌کند تا بین تصاویر موجود مدل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

این درحالی است که مردهای کره‌ای اجازه ندارند موی خود را شبیه به مدل موی رهبر این کشور کوتاه کنند و این مدل تنها مختص کیم جونگ اون است.

میکا مکلاینن، خبرنگاران فنلاندی در جریان سفر به پیونگ‌یانگ برای پوشش مراسم صدوپنجاهمین سالگرد تولد بنیانگذار کره شمالی تصاویر این پوسترها را تهیه کرد.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : سه شنبه 29 فروردین 1396  ساعت :06:19 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

کشف کرم عجیب در تالاب‌های فیلیپین+تصاویر

تیمی از دانشمندان مؤفق به کشف کرم غول پیکری در کشور فیلیپین شدند که در تالاب‌های کم عمق این کشور زندگی می‌کند. 

از ویژگی‌های ظاهری این کرم می‌توان به طول حدود 2 متری و قطر 6 سانتی‌متری آن اشاره کرد. علاوه بر اینکه این کرم غول پیکر، در پوسته سختی زندگی می‌کند که درون آن سرشار از گل و لای است؛ تحقیقات پژوهشگران در مورد این پوسته نشان داده که این پوسته سخت با استفاده از ماده‌‎ای که توسط خود این کرم ترشح می‌شود، ساخته شده و جنسش از کربنات کلسیم است، ضمن اینکه دانشمندان باور دارند در اصل این گل و لای موجود در پوسته، منبع تغذیه کرم کشف شده است.

این موجود، «کرم کشتی» نام دارد و شاید بتوان آن را یک صدف دو کفه‌ای مانند حلزون محسوب کرد؛ تیمی از دانشمندان آمریکایی، فیلیپینی و فرانسوی اخیراً 5 «کرم کشتی» غول‌پیکر را در جزیره «میندانائو» در فیلیپین پیدا کرده‌اند.

 ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : سه شنبه 29 فروردین 1396  ساعت :05:51 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

وزن مورچه‌های زمین از وزن همه انسان‌ها بیشتر است

محققان می‌گویند اگر وزن تمام مورچه‌های موجود روی کره زمین را محاسبه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که وزن آنها از وزن همه انسان‌های ساکن کره خاکی بیشتر است.

 

پروفسور «ادوارد ویلسون» از دانشگاه هاروارد آمریکا برای نخستین بار این تئوری را مطرح کرد و پس از آن «بِرت هالدابلر» با انجام بررسی‌های علمی و ثابت کردن این مسئله در مورد آن توضیح داد.

 

 پروفسور ویلسون در این خصوص گفت: «بررسی‌های دقیق زیست‌شناسان نشان داده است در مجموع 10 هزار تریلیون مورچه روی کره زمین زندگی می‌کنند. میانگین وزن یک مورچه کارگر بین یک تا 5 گرم محاسبه می‌شود که این رقم بر اساس گونه‌ها مختلف مورچه‌ها تغییر می‌کند. با این توضیح اگر وزن همه مورچه‌های روی زمین را باهم محاسبه کنیم از وزن همه انسان‌های ساکن کره‌ خاکی بیشتر خواهد شد».

 

پروفسور ویلسون و همکارانش تحقیقات خود را بر اساس این فرضیه پیش بردند که میانگین وزن هر انسان یک میلیون بار از میانگین وزن هر مورچه بیشتر است.

 

در سراسر جهان حدود 13 هزار گونه مورچه شناسایی شده‌اند که طول آنها از یک تا 30 میلیمتر محاسبه می‌شود و وزن آنها در بیشترین حالت ممکن به 30 میلی‌گرم می‌رسد.ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : شنبه 26 فروردین 1396  ساعت :08:35 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

مشکلی که برخی متن‌های شورانگیز تلگرام دارند

تابناک با تو|به تازگی متنی در تلگرام دیدم با این تیتر: آیا شما هم فکر می کنید روشنفکر هستید یا سعی می کنید روشنفکر باشید؟

در این متن ۲۵ مورد شامل موارد مثبت و منفی مطرح شده بود و بر اساس آنها از خواننده خواسته می‌شد که قضاوت کند روشنفکر است یا نه.ادامه مطلب

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 23 فروردین 1396  ساعت :11:36 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

برگی از تاریخ/اعتصاب عمومی «گدایان تهران»!

چهاردهم تیر 1335موضوع اعتصاب عمومی گدایان تهران نیز از وقایع جالب و تیترهای قابل‌توجه مطبوعات کشور بود.

در این تیترها آمده بود: «گدا بگیری» امروز در تهران شروع شد و در پی آن ده‌ها گدا دست به اعتصاب عمومی زدند و از کار دست کشیدند!
در خبر مربوطه آمده است: طبق تصمیماتی که در جلسات متعدد کمیسیون جمع‌آوری ولگردان و گدایان تهران اتخاذ شده بود صبح امروز به تمام کلانتری‌ها دستور داده شد که پاسبان‌ها موظفند ولگردان را جمع‌آوری و به ماموران شهرداری تحویل دهند. همچنین امروز تصمیم گرفته شد تمام هیات‌های جمع‌آوری ولگردان با هم تماس داشته باشند.
دفتر کار سرهنگ سیدپور مامور فرمانداری نظامی در شهرداری تهران تبدیل به «ستاد گداگیری» شود و سرهنگ سیدپور از همین‌جا مرتبا با کلانتری‌‌ها تماس داشته باشد و دستورات لازم را به ماموران بدهد. ضمنا ساعت 10 صبح امروز بار دیگر کمیسیون جمع‌آوری ولگردان در ستاد گداگیری تشکیل شد و تصمیمات جدیدی در این‌باره اتخاذ شد. /فرادیدادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : یک شنبه 20 فروردین 1396  ساعت :10:42 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

پرهیز غذایی چیست؟

عَنْ أَبِي الْحَسَنِ مُوسَى (ع) قَالَ: لَيْسَ الْحِمْيَةَ أَنْ تَدَعَ الشَّيْ‏ءَ أَصْلًا لَا تَأْكُلَهُ وَ لَكِنَّ الْحِمْيَةَ أَنْ تَأْكُلَ مِنَ الشَّيْ‏ءِ وَ تُخَفِّفَ.

امام كاظم عليه السلام فرمود: پرهيز اين نيست كه چيزى را اصلاً نخورى، بلكه پرهيز آن است كه از هر چيزى سبُك بخورى.

الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏8، ص: 291.
راسخونادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : جمعه 18 فروردین 1396  ساعت :10:45 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 124   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 947828
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه