احترام به معلم

از افلاطون در زمان تحصیل پرسیدند:

که چرا به معلم خود بیشتر از پدرت احترام می گذاری؟

گفت:به سبب آنکه پدرم مرا از آسمان به زمین آورد و معلم به واسطه آموختن علم،از زمین به آسمان رساند.

ادامه مطلب ندارد

نوشته شده در : پنج شنبه 6 آبان 1395  ساعت :07:22 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

راز موفقیت . . .

راز موفقیت چیست؟ "تصمیم گیری درست".
تصمیم گیری درست از چه ناشی میشود؟ "از تجربه"
تجربه از چه بدست می آید؟ "از تصمیم گیری های غلط !!

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 16 مهر 1395  ساعت :10:50 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

توطئه اسرائیل درباره بیت المقدس

به نظر می رسد موضوع اشتباه گرفت بین مسجدالقصی و مسجد القبه،ظاهرا به دلیل نزدیکی این دو بنا و اطلاقی است که در کل،به این مجموعه،شامل این دو مسجد وچند بنای غیر معروف دیگری است که در محوطه جرف شریف قرار دارد،اما دکتر مروان سعید ضالح ابوالربفاین مسئله را طور دیگری می نگرد.او در نامه ای خطاب به سردبیر نشریه الدستور،چنین اظهار می کند:

به ادامه مطلب مراجعه کنید

به ادامه مطلب مراجعه کنید

نوشته شده در : دوشنبه 12 مهر 1395  ساعت :08:27 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

رشوه برای تغییر نظم

سلطان عبدالحمید میرزا فرمانفرما (ناصرالدوله) هنگام تصدی ایالت کرمان چندین سفر به بلوچستان می رود و در یکی از این مسافرت ها چند تن از سرداران بلوچ از جمله سردار حسین خان را دستگیر و با غل و زنجیر روانه کرمان می‌کند. پسر خردسال سردار حسین خان نیز با پدر زندانی و در زیر یک غل بودند. چند روز بعد فرزند سردار حسین خان در زندان به دیفتری مبتلا می‌شود. سردار بلوچ هر چه التماس و زاری می‌کند که فرزند بیمار او را از زندان آزاد کنند تا شاید بهبود یابد ولی ترتیب اثر نمی‌دهند.

به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 7 مهر 1395  ساعت :06:53 ب.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

چگونگی پیدایش ماه مشخص شد

محققانی که لایه‌های آهن و عناصر دیگر را مورد بررسی قرار دادند می‌گویند که ماه در حدود 4.5 میلیارد سال پیش از برخورد یک شی سیاره ای با زمین جوان پدید آمده است.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس استاندارد، نویسندگان این پژوهش استدلال می‌کنند که در پی این برخورد، یک ابر عظیم و غول آسا از سنگ و خاک به فضا پرتاب شده و از به هم پیوستن اجزای آن، ماه پدید آمده است.

به باور آنها کره ماه در پی یک برخورد که 150 میلیون سال پس از پیدایش سامانه خورشیدی، میان زمین و یک جرم دیگر رخ داده پدید آمده است.

دانشمندان از شبیه سازی آزمایشگاهی تاثیر زمین به عنوان شواهدی استفاده کردند تا نشان دهند که لایه طبقه ای زیرین حجم سنگی که در داده های لرزه نگاری مشخص است هنگامی که زمین با یک شی کوچکتر برخورد کرده ایجاد شده است.

این استدلال که "برخورد بزرگ" نام دارد برای تشکیل ماه یک فرضیه علمی رایج است، اما محققان هنوز هم برای اثبات آن نیازمند انجام تحقیقات بیشتر هستند.

این مطالعه در مجله Nature Geoscience منتشر شده است

بدون ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 7 مهر 1395  ساعت :11:58 ق.ظ   |   توسط :علی گوهرصمیمی نظرات (0)

تعداد صفحات : 124   12345678910>

درباره ما

باسلام /آیا گمان می کنی وجود ناچیزی هستی؟حال آنکه در تو،جهان بزرگ پیچیده و خلاصه شده است. امام علی (ع)/ این وبلاگ محل درج مسائل و اتفاقات و مسایل مورد علاقه شخص بنده می باشد که از سراسر اینترنت و گاه تحقیق های بنده می باشد. سعی بنده بر این بود که در این وبلاگ بتواند به نحو احسن بتواند اهداف خود را بپیماید که این امر نیز جز با نظرات گرم شما کاربر محترم تحقق نمی یابد پس نظرات گرم خود را که برهر چه بهتر شدن این وبلاگ و مطالب وبلاگ ارسال بفر مایید

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 951096
  • تعداد کل مطالب : 1240
  • تعداد کل نظرات : 86
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 8 دی 1391 

تماس با ما

پست الکترونيکي : aligoharsamimi@gmail.com
وب سایت :

خبرنامه